آیا می‌توان بدون دادن اجازه جهت دسترسی به مخاطبین از سیگنال استفاده کرد؟

برنامهSignal  یک راه حل چت رمزگذاری شده متمرکز بر حریم خصوصی است، اما اولین چیزی که پس از ثبت نام می‌خواهد دسترسی به همه مخاطبین تلفن شما است. به همین دلیل است که Signal در واقع با آن مخاطبین چه کاری انجام می‌دهد و استفاده از Signal بدون آنها چگونه است جای سوال است. به بیان دیگر آیا دسترسی به مخاطبین برای سیگنال لازم و ضروری است؟

چرا سیگنال دسترسی به مخاطبین شما را می‌خواهد؟

سیگنال براساس شماره تلفن کار می‌کند. برای ثبت نام به شماره تلفن نیاز دارید. شماره تلفن شما باعث شناسایی شما Signal  می‌شود. اگر کسی شماره تلفن شما را بداند، می‌تواند از طریق Signal برای شما پیام ارسال کند. اگر در سیگنال به کسی پیامی ارسال کنید، شماره تلفن شما را می بیند.

بدون نشان دادن شماره تلفن خود برای افرادی که با آنها تماس می‌گیرید، نمی‌توانید از Signal استفاده کنید. به عبارت دیگر، آدرس Signal شما شماره تلفن شماست. تنها راه حل این امر ثبت نام با شماره تلفن ثانویه است که افراد در عوض آن را می‌بینند.

مانند سایر برنامه‌های مدرن گپ، سیگنال درخواست دسترسی به مخاطبین تلفن iPhone یا Android شما را دارد. Signal از مخاطبین شما برای یافتن افراد دیگری که می‌شناسید و از قبل از Signal استفاده می‌کنند استفاده می‌کند.

لازم نیست بدانید چه کسانی از سیگنال استفاده می‌کنند یا نه. اگر شماره تلفنی در مخاطبین شما با یک حساب Signal مرتبط باشد،Signal  به شما امکان می‌دهد با آن شخص تماس بگیرید. سیگنال به گونه‌ای طراحی شده است که کاربردی آسان دارد و می‌تواند به سرعت جایگزین پیامک شود.

این بدان معنی است که، با دسترسی به مخاطبین خود، وقتی روی “پیام جدید” در Signal ضربه می‌زنید، لیستی از افرادی که می‌شناسید و از Signal استفاده می‌کنند را خواهید دید.

آیا هنگام پیوستن به این برنامه، سیگنال به افراد دیگر اطلاع می‌دهد؟

وقتی به سیگنال بپیوندید، افراد دیگری که شما را در مخاطبین خود دارند پیامی را می‌بینند که به سیگنال پیوسته‌اید و اکنون در Signal قابل دسترسی هستید.  

این پیام از برنامه Signal شما ارسال نشده است و حتی اگر به سیگنال اجازه دسترسی به مخاطبین خود را ندهید، نشان داده می‌شود. سیگنال می‌خواهد به مردم اطلاع دهد که اکنون می‌توانند از طریق Signal به شما برسند و نیازی به استفاده از پیامک ندارند.

به روشنی معلوم است که اگر شخص دیگری شماره تلفن شما را در مخاطبین خود داشته باشد، اگر از شماره تلفن شما برای ایجاد حساب Signal استفاده شود، پیامی دریافت می‌کند که شما فقط به Signal پیوسته‌اید. آنها هر نامی را که با شماره تلفن شما در ارتباط است در مخاطبین خود مشاهده خواهند کرد. این همه اتفاقی است که هنگام عضویت رخ می‌دهد. سیگنال با کسی در مخاطبین شما تماس نمی‌گیرد تا به آنها اطلاع دهد که به سگینال پیوسته‌اید.

آیا سیگنال مخاطبین شما را در سرورهای خود بارگذاری می‌کند؟

برخی از برنامه‌های گپ، مخاطبین شما را در سرورهای خود بارگذاری می‌کنند، ذخیره می‌کنند و از آنها برای مطابقت شما با سایر افرادی که در آن سرویس می‌شناسید استفاده می‌کنند.

بنابراین منصفانه است که بپرسید، آیا سیگنال تمام مخاطبین شما را بارگذاری می‌کند و آنها را برای همیشه ذخیره می‌کند؟

نه، سیگنال این اطلاعات را برای همیشه ذخیره نمی‌کند. سیگنال شماره‌های تلفن را به طور مرتب به سرورهای خود می‌فرستد تا به همه کمک کند تا متوجه بشوند که مخاطبین آنها از Signal استفاده می‌کنند. در پاراگراف پایین بخشی از اسناد سیگنال در رابطه با نحوه انجام این کار بیان شده است: 

«سیگنال به طور دوره‌ای شماره تلفن‌های کوتاه شده رمزنگاری شده را برای کشف مخاطب ارسال می‌کند. نام ها هرگز منتقل نمی‌شوند و اطلاعات در سرورها ذخیره نمی‌شوند. سرور به مخاطبینی که کاربر Signal هستند پاسخ می‌دهد و سپس بلافاصله این اطلاعات را کنار می‌گذارد. تلفن شما اکنون می‌داند که کدام یک از مخاطبین شما کاربر Signal است و اگر مخاطب شما شروع به استفاده از Signal کرده باشد به شما اطلاع می‌دهد.»

در صورت عدم دسترسی به مخاطبین چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر از این بابت راحت نیستید،Signal  بدون دسترسی به مخاطبین شما کار می‌کند. فقط کمی متفاوت عمل می‌کند، بدون برخی از امکانات.

اگر به Signal اجازه دسترسی به مخاطبین خود را ندهید، نمی‌داند چه کسی را می‌شناسید. باید منتظر بمانید تا آن افراد با شما تماس بگیرند یا از روش “یافتن بر اساس شماره تلفن” استفاده کرده و شماره تلفن شخصی را وارد کنید تا با آنها تماس بگیرید.

از کجا متوجه خواهید شد که شخص دیگری از Signal استفاده می‌کند؟ خوب، احتمالاً ابتدا باید از آنها بخواهید از سرویس گپ دیگری استفاده کنند. به همین دلیل است که سیگنال کشف مخاطب را فراهم می‌کند. به جای مکالمه در مورد استفاده از سیگنال در سرویس چت دیگر، می‌توانید مستقیماً با کسی که در سیگنال می‌شناسید صحبت کنید، حتی اگر نمی‌دانستید که قبلاً در Signal ثبت نام کرده‌اند.

وقتی برای اولین بار با شخصی تماس می‌گیرید، فقط شماره تلفن او را خواهید دید. به این دلیل که نمایه‌های سیگنال رمزگذاری شده‌اند و کلید فقط با مخاطبین و افرادی که با آنها تماس می‌گیرید به اشتراک گذاشته می‌شود. این موضوع این اطمینان را حاصل می‌کند که افراد نمی‌توانند با جستجوی شماره در Signal ، مشخص کنند که نام آنها با چه شماره تلفن خاصی مرتبط است.

تصویر نشان می دهد که سیگنال کاربر را با استفاده از شماره تلفن پیدا کنیدسیگنال بهترین کار را انجام می‌دهد

در نهایت، سیگنال برای دسترسی بهتر به مخاطبین شما طراحی شده است. این برنامه به عنوان جایگزینی برای پیامک طراحی شده است.

واقع بینانه، بیایید صادقانه بگوییم: اگر به سیگنال اعتماد ندارید که همانطور که در اسناد مربوطه به شما قول می‌دهد، با مخاطب خود به طور خصوصی رفتار کند، پس ممکن است ایده خوبی نباشد که به سیگنال در مکالمات خود اعتماد کنید.

البته، هنوز هم می‌توانید از Signal بدون دسترسی به مخاطبین استفاده کنید. این انتخاب شماست، اما یافتن و تماس با افرادی که در سیگنال می‌شناسید دشوارتر خواهد بود.

بعد از شروع استفاده از آن، می‌توانید نظر خود را تغییر داده و به سیگنال دسترسی دهید. برای این کار فقط به تنظیمات تلفن هوشمند خود مراجعه کرده و به برنامه اجازه دسترسی به مخاطبین خود را بدهید. برای کنترل این مورد درiPhone ، به تنظیمات > حریم خصوصی > مخاطبین یا تنظیمات > سیگنال بروید. در تلفنAndroid ، به تنظیمات > برنامه ها و اعلان ها > سیگنال > مجوزها بروید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

سیگنال در مقابل تلگرام، بهترین برنامه چت کدام است؟

نرم افزار سیگنال چیست و چرا همه از آن استفاده می‌کنند؟

نحوه اتصال فلش USB به تلفن هوشمند یا تبلت های اندرویدی
دیدگاهتان را بنویسید