نحوه ارسال استوری در اینستاگرام

بخش استوری اینستاگرام با داشتن زمان محدود یک ابزار بازاریابی عالی برای ایجاد یک برند است، یا می‌توان از آن فقط جهت اشتراک‌گذاری لحظات خاص و به یادماندنی با دوستان و خانواده استفاده کرد. در این مقاله ما نحوه ارسال استوری در اینستاگرام و به اشتراک‌گذاری آن با دیگران را به طور کامل توضیح داده‌ایم.

نکته: از مطالب بیان شده در این مقاله می‌توانید در برنامه اینستاگرام گوشی‌های اندروید و iOS استفاده کنید.


استوری‌های اینستاگرام چیست؟

استوری‌های اینستاگرام عکس‌ها یا کلیپ‌های ویدیویی کوتاهی هستند که پس از 24 ساعت ناپدید می‌شوند. مگر اینکه آنها را به عنوان برجسته (Highlight) به پروفایل خود اضافه کنید. برخلاف پست‌های معمولی، استوری‌ها یا استوری‌ها فاقد ویژگی‌های خاصی مانند دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی و بخش‌های کامنت یا نظرات هستند. امکان ارسال مجدد استوری‌های اینستاگرامی که در آنها تگ شده‌اید وجود دارد، مشروط بر اینکه شخص اصلی ارسال کننده آن امکان اشتراک‌گذاری را فراهم کند. حتی می‌توانید استوری‌های اینستاگرام را با استفاده از ویژگی ویدیوی زنده اینستاگرام پخش کنید. کاربرانی که 10000فالوور یا بیشتر دارند می‌توانند به استوری اینستاگرام خود لینک اضافه کنند.

نکته: شما می‌توانید هر بار فقط یک استوری اینستاگرام ارسال کنید. وقتی یک مورد جدید اضافه می‌کنید، قبلی به طور خودکار بایگانی می‌شود.


نحوه ارسال استوری در اینستاگرام

برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوها به صورت استوری در اینستاگرام می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- برنامه اینستاگرام را راه اندازی کنید و برای دسترسی به دوربین صفحه را به سمت راست بکشید یا روی نماد علامت پلاس (+) ضربه بزنید و به بخش استوری بروید.

2- برای گرفتن عکس روی دایره ضربه بزنید یا برای ضبط ویدیو روی آن ضربه بزنید و نگه دارید.

اگر می‌خواهید عکس یا ویدیویی را از گالری دستگاه خود انتخاب کنید، انگشت خود را روی صفحه به سمت بالا بکشید.

3- از ابزارهای بالا برای افزودن متن، فیلتر یا برچسب بر روی استوری استفاده کنید.

ارسال استوری در اینستاگرام - 1

4- بر روی گزینه استوری خود (یا استوری‌های شما) در پایین صفحه ضربه بزنید تا عکس یا ویدیو را در بخش استوری خود پست کنید.

5- در بالای فید خود، روی بخش استوری خودتان ضربه بزنید تا پست خود را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید استوری را بعد از 24 ساعت نگه دارید، روی گزینه برجسته (Highlight) در زیر استوری ضربه بزنید.

ارسال استوری در اینستاگرام - 2


استوری‌های اینستاگرام کجا ظاهر می‌شوند؟

هر زمان که یک استوری اینستاگرام ارسال می‌کنید، حلقه‌ای در اطراف عکس پروفایل شما ظاهر می‌شود. وقتی سایر کاربران روی عکس نمایه شما ضربه می‌زنند، استوری شما را می‌بینند. اما استوری شما در شبکه پروفایل شما قابل مشاهده نیست بلکه استوری‌ها در بالای فید شما ظاهر می‌شوند.

در بخش فید صفحه خود، اگر عکس پروفایل دوستی را می‌بینید، روی آن ضربه بزنید تا استوری او را مشاهده کنید. عکس نمایه شما در بالای فید دوستان و همچنین در کنار پست‌ها و پیام‌های مستقیم شما ظاهر می‌شود. اگر استوری شما دارای هشتگ یا برچسب جغرافیایی باشد، در جستجوها نشان داده می‌شود مگر اینکه حساب اینستاگرام خود را خصوصی کرده باشید.


نحوه حذف Story در اینستاگرام

گاهی اوقال شاید لازم باشد تا یک استوری ارسال شده در اینستاگرام را حذف کنید، جهت رسیدن به این هدف می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. روی استوری خود در فید خود ضربه بزنید.
  2. روی گزینه بیشتر (More) ضربه بزنید.
  3. سپس روی گزینه پاک کردن (Delete) ضربه بزنید.
ارسال استوری در اینستاگرام - 3


چگونه یک Story اینستاگرام را از آرشیو خود حذف کنیم؟

هنگامی که یک استوری اینستاگرام منقضی می‌شود، فقط در آرشیو شما باقی می‌ماند. مگر اینکه آن را بر جسته یا هایلایت کرده باشید یا در جای دیگری به اشتراک گذاشته باشید. برای حذف دائمی یک استوری از برنامه اینستاگرام مراحل زیر را انجام بدهید.

1- روی عکس پروفایل خود در پایین فید خود ضربه بزنید.

2- روی نماد سه خط افقی ضربه بزنید.

3- سپس روی گزینه آرشیو (Archive) ضربه بزنید.

ارسال استوری در اینستاگرام - 4

4- در مرحله بعد روی استوریی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید.  

5- روی گزینه بیشتر (More) ضربه بزنید.

6- و در پایان بر روی گزینه پاک کردن (Delete) ضربه بزنید.

ارسال استوری در اینستاگرام - 5

نکته: وقتی استوریی را از بخش بایگانی حذف می‌کنید، آن استوری از بخش نکات برجسته شما و هر جای دیگری که آن را به اشتراک گذاشته اید نیز حذف می‌شود.


نحوه اشتراک‌گذاری استوری اینستاگرام

این امکان وجود دارد که استوری‌های اینستاگرام را که قبلاً پست کرده‌اید را بتوانید از بخش آرشیو خود به اشتراک بگذارید. برای این کار مراحل زیر را انجام بدهید.

1- روی عکس نمایه خود در پایین فید صفحه خود ضربه بزنید.

2- روی نماد سه خط افقی ضربه بزنید.

3- سپس روی آرشیو (Archive) ضربه بزنید.

ارسال استوری در اینستاگرام - 6

4- سپس بر روی استوریی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید ضربه بزنید.

5- بعد بر روی گزینه اشتراک‌گذاری (Share) در پایین صفحه ضربه بزنید.

6- روی استوری خود ضربه بزنید یا اگر می‌خواهید آن را با شخصی به اشتراک بگذارید، روی گزینه  ارسال برای (Send to) ضربه بزنید. 

ارسال استوری در اینستاگرام - 7


چگونه به استوری‌های اینستاگرام مواردی را اضافه کنیم

قبل از اشتراک‌گذاری استوری، می‌توانید استیکر، متن و سایر عناصری را که دوست دارید با آن اضافه کنید. اگر هنگام ویرایش استوری خود بر روی نماد استیکر ضربه بزنید، مجموعه ای از گزینه های اضافی را مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال، می‌توانید به استوری موسیقی اضافه کنید، مکان خود را برچسب گذاری کنید، یا حتی یک مسابقه ایجاد کنید. برای افزودن برچسب سلفی، صفحه استیکرها را به پایین اسکرول کنید و روی دوربین ضربه بزنید.

ترفند: شما می‌توانید اندازه برچسب‌هایی (stickers) را که قرار می‌دهید با فشار دادن صفحه نمایش تنظیم کنید. همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت به چپ و راست از فیلترها عبور کنید.

همچنین امکان پین کردن (سنجاق کردن) استیکرها و متن به عناصر متحرک در یک ویدیو وجود دارد. پس از قرار دادن متن یا برچسب خود، روی صفحه ضربه بزنید و نگه دارید تا زمانی که پین را در پایین صفحه مشاهده کنید، سپس روی شیء موجود در ویدیویی که می‌خواهید آن را به آن پین کنید ضربه بزنید.

ارسال استوری در اینستاگرام - 8

ترفند: می‌توانید هشتگ ها را به عنوان استیکر یا متن به استوری خودتان اضافه کنید. در هر صورت، وقتی کسی روی آن ضربه بزند، هشتگ قابل جستجو است.


چگونه یک توییت به استوری‌های اینستاگرام خودمان اضافه کنیم؟

همانطور که ابزارهای رسانه‌های اجتماعی یکپارچه‌تر می‌شوند، تلاقی بیشتری بین کانال‌های اجتماعی وجود دارد. برای مثال، اگر از برنامه توییتر iOS و برنامه اینستاگرام iOS استفاده می‌کنید، می‌توانید پست توییتری را که دوست دارید مستقیماً به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید.

پست توییتری را که دوست دارید پیدا کنید و روی توییت ضربه بزنید. سپس آیکون اشتراک‌گذاری را انتخاب کرده و استوری اینستاگرام را انتخاب کنید. این توییت مانند هر عکس یا ویدیوی دیگری به استوری اینستاگرام شما اضافه خواهد شد.

ارسال استوری در اینستاگرام - 9
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بلاک و آنبلاک کردن شخص در اینستاگرام

از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم

ساده ترین روش برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید