جلوگیری از روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان

اعلان ها قسمت مهمی از تجربه کار با اندروید هستند، اما می‌توان از آنها سو استفاده کرد. بعضی از برنامه ها برای جلب توجه کاربر، از اعلان ها استفاده می‌کنند و گاهی اوقات این موضوع بیش از حد می‌شود و باعث اذیت شدن کاربر می‌شود. ما در این مقاله به شما روش جلوگیری از روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان را یاد خواهیم داد.

آمدن اعلان در اندروید معمولاً همراه با به صدا در آمدن یا به لرزش افتادن گوشی شما است. فعال کردن حالت «مزاحم نشوید» باعث خاموش شدن این حالت می‌شود. با این حال، برخی از برنامه ها در واقع صفحه نمایش را روشن می‌کنند تا توجه شما را به خود جلب کنند. این موضوع نه تنها می‌تواند باتری گوشی شما را سریعتر تخلیه کند، بلکه به نوعی آزار دهنده است.

متأسفانه، اندروید برای جلوگیری از این کار توسط برنامه ها، تنظیمات گسترده‌ای در سیستم خود ندارد. بعضی از دستگاه‌ها به شما امکان می‌دهند تا همه برنامه ها صفحه گوشی را روشن کنند، اما گزینه‌ای برای عکس این موضوع وجود ندارد.

پس گزینه‌های شما چیست؟ دو کار وجود دارد که می‌توانید آنها را انجام دهید. ابتدا به منبع مشکل بروید و ببینید آیا برنامه گزینه‌ای برای غیرفعال کردن روشن شدن صفحه برای اعلان ها دارد یا خیر. این موضوع بستگی به برنامه دارد و نسبت به انواع برنامه ها بسیار متفاوت خواهد بود.

یک مثال برنامهSnapchat  است. این برنامه یک برنامه محبوب اندرویدی است که به طور پیش فرض اعلان ها صفحه نمایش را روشن می‌کنند. با ضربه زدن روی نماد پروفایل >  نماد چرخدنده > بخش اعلان ها > می‌توانید گزینه Wake Screen را غیرفعال کنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 1

اگر برنامه هیچ گزینه نداشت، می‌توانید اعلان ها را به صورت بی صدا (silent) قرار بدهید. اعلان هیچ صدایی یا لرزشی را برای هشدار ایجاد نخواهد کرد، اما با کشیدن انگشت از بالای صفحه به سمت پایین، همچنان می‌توانید آن را ببینید. از همه مهمتر، با این کار دیگر صفحه نمایش گوشی شما روشن نخواهد شد.

ابتدا از بالای صفحه گوشی انگشت خودتان را به پایین بکشید (بسته به نوع سازنده گوشی یا تبلت یک یا دو بار باید این کار را بکنید) و روی نماد چرخدنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 2

در مرحله بعد، گزینه برنامه ها و اعلان ها (Apps & Notifications) را انتخاب کنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 3

برای مشاهده لیست کامل برنامه های نصب شده، روی گزینه مشاهده همه برنامه ها [تعداد] (See All [Number] Apps) ضربه بزنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 4

برنامه مورد نظر خودتان را از لیست پیدا کنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 5

اکنون، گزینه اعلان ها (Notifications) را انتخاب کنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 6

شما همچنین می‌توانید به راحتی تمام اعلان ها را با ضامنی که در بالا وجود دارد خاموش کنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 7

اما اگر می‌خواهید کنترل بیشتری داشته باشید، در زیر آن گزینه لیست کانال‌های اطلاع رسانی قرار دارد. کانال مرتبط با نوع اعلانی را که می‌خواهید ساکت (Silent) شود انتخاب کنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 8

اکنون، گزینه بی صدا (Silent) را انتخاب کنید.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 9

هنگامی که گزینه بی صدا (Silent) را انتخاب کردید، ضامن جدید ظاهر می‌شود. همچنین می‌توانید اعلان را حداقل (Minimize) کنید، به این معنی که در یک خط در پایین اعلانات شما جمع می‌شود.

روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان - 10

اگر یک کلید کلی برای جلوگیری از روشن شدن صفحه گوشی توسط همه برنامه ها وجود داشته باشد، بسیار خوب خواهد بود. اما تا زمانی که این ویژگی اضافه نشود، باید با این روش ها امور را به دست خودتان بگیرید.    
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

روش بازیابی برنامه و بازی در اندروید

روش استفاده از حالت آسان گلکسی S7

نحوه دسترسی به برنامه تنظیمات گوگل در سامسونگ گلکسی S7
دیدگاهتان را بنویسید