بهترین ویژگی های سامسونگ گلکسی که احتمالاً استفاده نمی‌کنید

سامسونگ گوشی های خود را با ویژگی‌های بسیار زیادی به بازار ارائه می‌کند. برخی از این ویژگی های سامسونگ گلکسی حتی از اندروید خام هم بهتر هستند. در هر صورت موارد زیادی در این گوشی ها وجود دارد که ممکن است از آنها استفاده نکنید. یک تعدادی از بهترین‌های این موارد در اینجا آورده شده است.


حالت یک دست یکی از بهترین ویژگی های سامسونگ گلکسی

ویژگی های سامسونگ گلکسی - 1

گوشی های هوشمند مدرن بزرگ هستند. حتی اگر از کوچکترین مدل آن مانند گلکسی S9 استفاده کنید. در این شرایط انجام هر کاری که باید با یک دست انجام شود باز هم می‌تواند یک چالش باشد. اینجاست که حالت یک دست به کار می‌رود.

با یک حرکت (کشیدن مورب از گوشه پایین) یا یک ضربه سه گانه از دکمه صفحه اصلی، می‌توانید نمایشگر را به اندازه قابل استفاده برای کار با یک دست کوچک کنید. اگر قبلاً از این قابلیت استفاده نمی‌کردید، باید بدانید در هنگام کار کردن به صورت یک دست این قابلیت بسیار کاربردی است. می‌توانید گزینه‌های حالت یک دست را در بخش تنظیمات > ویژگی‌های پیشرفته > حالت یک دست پیدا کنید.


ابزارهای بازی

ویژگی های سامسونگ گلکسی - 2

اگر با تلفن خود بازی می‌کنید، منوی Samsung’s Game Tools یک روش عالی برای بهبود تجربه بازی کردن است. هر زمان که بازی در حال اجرا است، منوی جدیدی نمایش داده می‌شود که اصلاحات جالب توجهی را که ممکن است هنگام بازی دوست داشته باشید فراهم می‌کند. با استفاده از این ابزارهای بازی، می‌توانید موارد زیر را انجام دهید:

  • تغییر حالت به تمام صفحه
  • غیرفعال کردن هشدارها
  • قفل کردن دکمه صفحه اصلی
  • قفل کردن صفحه لمسی نمایشگر لبه
  • قفل کردن روشنایی
  • قفل کردن کلیدهای ناوبری
  • قفل کردن لمس صفحه
  • گرفتن عکس 
  • ضبط کردن فیلم

تمام این موارد برای یک دکمه منوی ساده است که در سمت چپ دکمه برگشت در منطقه ناوبری نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید دکمه میانبر را در سمت راست کلیدهای پیمایش ویرایش کنید. به طور پیش فرض، این یک قفل لمسی صفحه است. اما می‌توانید با فشار دادن نماد چرخدنده در بالای منو، آن را به موارد دیگر تغییر دهید.


ارسال پیام های کمک یکی از کاربردی‌ترین ویژگی های سامسونگ گلکسی

ویژگی های سامسونگ گلکسی - 3

برخلاف سایر ویژگی‌های که در اینجا درباره آن صحبت می‌کنیم، پیام های کمک (SOS Messages) یک ویژگی بالقوه نجات دهنده زندگی است که با سه بار فشار سریع روی دکمه روشن / خاموش، می‌تواند به سرعت به حداکثر چهار شماره اضطراری پیام ارسال کند. این امکان به طور پیش فرض خاموش است. بنابراین ما کسانی را که دارای یک گوشی هوشمند سامسونگ هستند را تشویق می‌کنیم که این قابلیت را فعال کنند.

شما نه تنها می‌توانید پیام ارسال کنید، بلکه به صورت اختیاری یک عکس یا یک پیام ضبط شده پنج ثانیه‌ای یا هر دو را هم زمان می‌توانید ارسال کنید. پس از اجرا، تلفن شما یک پیام SOS با متن من به کمک نیاز دارم ارسال می‌کند. همچنین یک نقشه از مکان فعلی شما را به شماره‌های اضطراری خاص شما ارسال می‌کند. در صورت فعال بودن، فیلم و تصویر را نیز در پیامی جداگانه ارسال می‌کند.

می‌توانید این ویژگی را در بخش تنظیمات > ویژگی‌های پیشرفته > ارسال پیام های SOS فعال کنید.


قفل هوشمند

ویژگی های سامسونگ گلکسی - 4

حتما باید از این ویژگی استفاده کنید زیرا قفل هوشمند (Smart Lock) به شما امکان می‌دهد در شرایط خاص قفل دستگاه خود را قفل نگه دارید. مثلا وقتی تلفن به دستگاه بلوتوث خاصی متصل است. این حالت برای کاربرانی که دارای ساعت هوشمند هستند عالی است.

درصورت فعال بودن، می‌توانید هر زمان که معیارهای قفل هوشمند (Smart Lock) را برآورده کردید به راحتی قفل صفحه را دور بزنید. این گزینه‌ها را می‌توانید در بخش تنظیمات > قفل صفحه و امنیت > قفل هوشمند پیدا کنید.


الگوهای ارتعاشی سفارشی

ویژگی های سامسونگ گلکسی - 5

با این قابلیت می‌توانید به راحتی تماس‌ها، متن ها و حتی افراد را از یکدیگر متمایز کنید. مدت زمان طولانی است که می‌توانید آهنگ های زنگ دلخواه را برای کاربران خاص یا موقعیت های خاص تنظیم کنید، اما اخیراً سامسونگ الگوهای لرزش سفارشی را به این ترکیب اضافه کرده است. با این کار می‌توانید تلفن را ساکت نگه دارید اما همچنان می‌توانید تفاوت بین تماس یا پیامک را تشخیص دهید. در صورت تمایل حتی می‌توانید گزینه‌های لرزش سفارشی را برای مخاطبین مختلف تنظیم کنید.

می‌توانید گزینه‌های عمومی لرزش را در تنظیمات > صداها و لرزش ها پیدا کنید. اما باید تنظیمات لرزش مخصوص مخاطب را برای یک مخاطب خاص تنظیم کنید. روی دکمه ویرایش ضربه بزنید و سپس به پایین به گزینه مشاهده موارد بیشتر بروید. الگوی لرزش را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید.


شارژ بی سیم

این روش شارژ راحت‌ترین روش شارژ گوشی است. این ویژگی یکی از راحت‌ترین ویژگی‌های است که هر دستگاهی می‌تواند داشته باشد. در حالی که اتصال USB-C راحت تر از میکرو USB است (از آنجا که USB-C یک پلاگین غیر جهت دار است)، اما هنوز هم با سهولت استفاده از شارژ بی سیم مطابقت ندارد، به ویژه در شب.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

روش همگام سازی اطلاعات برنامه سلامتی سامسونگ با گوگل فیت

روش غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ گلکسی

نحوه غیر فعال کردن انواع صدا در گوشی گلکسی سامسونگ
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید