دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است تصمیم بگیرید حساب‌های رسانه های اجتماعی خود را پاک یا غیرفعال کنید. ممکن است دیگر علاقه ای به قرار دادن جزئیات زیادی در مورد خود به صورت آنلاین نداشته باشید و بخواهید از حریم خصوصی خود در برابر چشمان کنجکاو موجود در جهان محافظت کنید. با این حال، وقتی تصمیم به حذف یا دیلیت اکانت اینستاگرام خود دارید اما پسورد آن را فراموش کرده‌اید، چه باید کرد؟ وحشت نکنید، ما در این مقاله نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد را به طور کامل آموزش داده‌ایم.


قسمت اول: با سه روش به حساب اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید

برای حذف مستقیم اکانت اینستاگرام از سمت خودتان، باید قبل از هر چیزی به آن دسترسی داشته باشید. در اینجا ما 3 راه مختلف برای بازگرداندن دسترسی شما به حساب خودتان را معرفی کرده ایم. این راه‌ها عبارتند از:


از طریق شماره تلفن به حساب خود دسترسی پیدا کنید

برای اینکه بتوانید با استفاده از شماره تلفن خود وارد حساب اینستاگرام خود شوید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل زیر را انجام بدهید.

 1. برنامه اینستاگرام در گوشی هوشمند خودتان را اجرا کنید تا صفحه ورود به سیستم باز شود.
 2. گزینه فراموشی رمز عبور را انتخاب کنید.
 3. در پنجره بعدی بر روی گزینه تلفن (Phone) ضربه بزنید.
 4. کد کشور خود را انتخاب کنید و شماره تلفن خود را وارد کنید (شماره‌ای که برای ثبت حساب اینستاگرام از آن استفاده کرده‌اید)
 5. روی دکمه ارسال لینک ورود (Send Login Link) ضربه بزنید.
 6. لینک ورود به سیستم را در صندوق پیام‌های تلفن خود دریافت خواهید کرد. روی لینک کلیک کنید و برای تنظیم رمز عبور جدید به صفحه مورد نظر هدایت می شوید.
 7. رمز عبور جدید خود را وارد کنید و زمانی که از شما خواسته شد آن را تأیید کنید.
دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد - 1


از طریق ایمیل به حساب اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید

همچنین شما می‌توانید با استفاده از انجام مراحل زیر با اکانت ایمیل خود وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

 1. برنامه اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید و گزینه آیا رمز عبور را فراموش کرده‌اید (Forgot password) را در رابط کاربردی ورود به سیستم (log-in) انتخاب کنید.
 2. روی نام کاربری یا ایمیل ضربه بزنید. آدرس ایمیلی را که قبلا ایجاد کرده اید، را وارد کنید.
 3. برای تغییر رمز عبور، گزینه ارسال ایمیل را انتخاب کنید.
 4. برای ایجاد رمز عبور جدید روی لینک موجود در ایمیلی که اینستاگرام برای شما ارسال کرده است کلیک کنید.
دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد - 2


از طریق حساب فیسبوک لینک شده به حساب اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید

تنها در صورتی می‌توانید از این گزینه استفاده کنید که قبلاً حساب اینستاگرام خود را به فیسبوک لینک کرده باشید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام بدهید.

 1. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را روی موبایل یا دستگاه خود باز کنید.
 2. در صفحه ورود بر روی گزینه فراموشی رمز عبور (Forget password) کلیک کنید.
 3. سپس گزینه ورود با فیس بوک (Log in with Facebook) را انتخاب کنید.
دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد - 3

اگر قبلاً وارد فیس بوک نشده‌اید، باید این کار را انجام دهید. اینستاگرام اکانتی را که اخیراً به حساب فیسبوک شما متصل شده است را نشان می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که رمز عبور جدیدی ایجاد کنید یا مستقیماً وارد حساب کاربری خود شوید.


قسمت دوم: دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد

معمولا دو راه برای حذف اکانت اینستاگرام بدون رمز عبور وجود دارد. یکی این است که با رمز عبور جدید خود وارد حساب کاربری شوید که با روش‌های گفته شده در قسمت اول می‌توانید این کار را بکنید و سپس مستقیماً اکانت خودتان را حذف کنید. مورد دیگر این است که اکانت هدف را جعلی گزارش کنید و منتظر باشید تا تیم اینستاگرام اقدامات لازم را انجام بدهد. با این کار اکانت شما توسط اینستاگرام به صورت رسمی پاک یا غیرفعال می‌شود. در زیر مراحل دقیق نحوه انجام این کار بیان شده است.


اکانت اینستاگرام خود را بدون رمز عبور مستقیماً حذف کنید

تنها پس از دسترسی به اکانت اینستاگرام به وسیله روش‌های گفته شده در قسمت قبل می‌توانید از این راه برای حذف اکانت اینستاگرام خود استفاده کنید. با رمز جدید که بدست آورده‌اید می‌توانید به راحتی اکانت اینستاگرام را با انجام مراحل زیر حذف کنید:

 1. به صفحه Delete Your Account بروید. اگر از طریق وب به اینستاگرام وارد نشده‌اید، ابتدا از شما خواسته می‌شود که وارد شوید.
 2. روی یکی از گزینه‌های منوی کشویی مربوط به سوال اینکه چرا حساب خود را حذف می‌کنید (Why are you deleting your account)، ضربه بزنید تا به این سوال پاسخ دهید. سپس رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.
 3. سپس بر روی گزینه اکانت من را برای همیشه حذف کنید (Permanently delete my account) کلیک کنید.
دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد - 4

سی روز پس از درخواست شما مبنی بر حذف اکانت اینستاگرام، پروفایل و تمامی اطلاعات شما برای همیشه حذف خواهند شد. با این حال، اینستاگرام همچنین ممکن است تصمیم بگیرد اطلاعات شما را برای مواردی مانند مسائل حقوقی، نقض شرایط، یا تلاش‌های پیشگیری از آسیب ذخیره کند.


با ارائه گزارش جعلی اکانت اینستاگرام خود را بدون رمز عبور حذف کنید

این روش یکی دیگر از روش‌های حذف اکانت اینستاگرام بدون رمز عبور است. در این روش شما نیازی به انجام مراحل ذکر شده در قسمت اول ندارد. یعنی می‌توانید مستقیماً این کار را انجام دهید، در حالی که این روش نیاز به زمان بیشتری دارد و نتیجه آن مشخص نیست و ممکن است که حساب شما حذف نشود. به هر حال، شما می‌توانید این روش را هم امتحان کنید.

 1. به پروفایل اکانت اینستاگرامی که قصد حذف آن را دارید مراجعه کنید.
 2. روی نماد نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و گزینه گزارش را انتخاب کنید.
 3. گزینه من معتقدم که این حساب دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام را نقض می‌کند (I believe that this account violates Instagram community guidelines) را انتخاب کنید.
 4. حساب مورد نظر برای گزارش را انتخاب کنید.
 5. سپس این پروفایل را با تظاهر به شخص دیگری انتخاب کنید.
 6. گزینه من (Me) را انتخاب کنید تا نشان دهید حساب جعلی IG خودتان جعلی است.
دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد - 5

پس از این کار منتظر بمانید تا اینستاگرام گزارش شما را در حساب IG بررسی کند و اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین می‌توانید افراد بیشتری را برای گزارش حساب استخدام کنید. این موضوع به این دلیل است که هرچه افراد بیشتری اکانت شمار را گزارش کنند، احتمال اینکه اینستاگرام اقدامی انجام دهد بیشتر است.

کلام پایانی: شما می‌توانید از هر یک از روش‌های گفته شده در این مقاله برای حذف اکانت اینستاگرام خود بدون رمز عبور استفاده کنید. با این حال باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که حذف اکانت خود از اینستاگرام به این معنی است که پروفایل، عکس‌ها، نظرات، لایک‌ها و فالوورهای خود را برای همیشه از دست خواهید داد. اگر تصمیم دارید که مدتی از شبکه‌های اجتماعی دوری کنید، می‌توانید به جای حذف حساب، حساب خودتان را غیرفعال کنید. اگر حساب خود را حذف کنید، تنها در صورتی می‌توانید دوباره با همان نام کاربری ثبت نام کنید که توسط کاربر جدیدی ایجاد نشده باشد. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از حذف حساب کاربری خود از اینستاگرام، وارد حساب خودتان شوید و یک کپی از اطلاعات خود (مانند عکس‌ها و پست‌های خود) را دانلود کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بهترین برنامه های دانلود استوری اینستاگرام

روش غیر فعال کردن یا حذف اکانت اینستاگرام

نحوه اتصال اینستاگرام به فیسبوک
دیدگاهتان را بنویسید