از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم

خوشبختانه اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگری در صورت بلاک شدن افراد توسط دیگران به آنها اطلاع نمی‌دهد. تصور کنید که اگر یک اعلان دریافت کنید که مثلا فردی شما را مسدود کرده است، این موضوع چه شوک و اندوهی ممکن است برای شما به وجود بیاورد. اما روزی می‌رسد که پست‌ها و استوری‌های شخص خاصی در فید اینستاگرام شما ظاهر نمی‌شوند، در این شرایط ممکن است شما فکر کنید که شاید آن شخص شما را بلاک کرده باشد. احتمالا نه. ممکن است آن شخص حساب کاربری خود را غیرفعال کرده باشد یا گذاشتن پست در اینستاگرام را متوقف کرده باشد. در این شرایط بهترین راه برای دانستن اینکه آیا توسط آن شخص بلاک شده‌اید یا نه چیست؟ ما در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم تا به راحتی بفهمید که چه کسانی شما را در اینستاگرام بلاک کرده‌اند.


پروفایل مورد نظر را از طریق بخش جستجو پیدا کنید

ساده‌ترین راه برای فهمیدن اینکه آیا کسی شما را بلاک (مسدود) کرده است یا نه این است که به دنبال پروفایل اینستاگرام او بگردید. با استفاده از بخش جستجوی اینستاگرام، نام یا دسته اینستاگرام آنها را جستجو کنید.

بعد از این کار سه اتفاق رخ خواهد داد:

1- در صورت وجود پروفایل‌های عمومی اگر هنوز پروفایل و همچنین پست‌ها را می‌بینید، بلاک نشده‌اید. برای حساب‌های خصوصی، اگر پروفایل مورد نظر را با پیام این حساب خصوصی است (This Account is Private) مشاهده کردید، همه چیز خوب است و به این معنی است که شما بلاک نشده‌اید.  

از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم - 1

2- اگر پروفایل و تعداد پست‌ها را می‌بینید، اما در ناحیه نمایش پست‌ها پیام بدون پست (No posts) به شما نشان داده می‌شود باید بدانید که بلاک یا مسدود شده‌اید.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم - 2

3- با این حال، اگر پروفایل اصلاً در جستجو ظاهر نشد، به این معنی است که یا آن شخص پروفایل خود را غیرفعال یا شما را بلاک کرده است. برای تأیید ظن خود، باید موارد دیگری را که در زیر ذکر شده است را بررسی کنید.

پروفایل مورد نظر را بررسی کنید

وقتی شخصی شما را بلاک می‌کند، اینستاگرام کامنت‌ها یا برچسب‌های قدیمی او را از پروفایل شما حذف نمی‌کند. اگر پروفایل آنها از طریق بخش جستجو قابل دسترسی نیست، باید از این نظرات قدیمی برای بازدید از پروفایل آنها استفاده کنید. اگر پروفایل مورد نظر تعداد پست‌ها را بدون پست به شما نشان می‌دهد، بله، شما توسط شخص مورد نظر بلاک شده‌اید. 


از نام کاربری اینستاگرام کمک بگیرید

با استفاده از هر مرورگری می‌توانید پروفایل های اینستاگرام را با لینک Instagram.com/username مشاهده کنید. اگر نام کاربری شخصی را که شما را مسدود کرده است به خاطر دارید، عبارت نام کاربری آن شخص را به جای نام کاربری (username) در لینک بالا جایگزین کنید. مثلا نام کاربری آن فرد ABC است شما به راحتی می‌توانید این نام را جایگذاری کنید و به لینک Instagram.com/ABC بروید.

اگر از قبل وارد پروفایل خود شده باشید و اگر شخص مورد نظر شما را بلاک کرده باشد در این صورت پیغام خطای متاسفم، این صفحه در دسترس نیست (Sorry, this page isn’t available) را دریافت خواهید کرد.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم - 3

احتمال کمی وجود دارد که شخص حساب خود را غیرفعال کرده باشد. برای تأیید این موضوع، از پروفایل اینستاگرام خود در مرورگر خارج شوید یا از حالت ناشناس استفاده کنید و پروفایل آنها را از طریق لینک باز کنید. اگر پروفایل قابل دسترسی باشد، پس خبر درست است شما بلاک شده‌اید، اما اگر پروفایل آنها باز نشد، نشانه خوبی است و اینکه شما توسط شخص مورد نظر مسدود نشده‌اید.


پیام‌ها ناپدید می‌شوند

بلاک کردن شخصی در اینستاگرام باعث می‌شود تا بخش چت برای هر دو نفر پنهان شود. بنابراین اگر به کسی مشکوک هستید که شما را مسدود یا بلاک کرده است، بخش پیام‌های مستقیم (DM) را باز کنید و به دنبال پیام‌هایی که با آن شخص رد و بدل کرده‌اید بگردید. اگر تاپیک چت وجود داشته باشد، شما مسدود نشده‌اید. اما اگر بخش چت با آن شخص ناپدید شده باشد، ممکن است شما را بلاک کرده باشد. اما دوباره، ممکن است شخص پروفایل خودش را غیرفعال کرده باشد و از این رو بخش چت ناپدید شده است.

برای تایید این موضوع، باید گروه‌های رایج اینستاگرام را بررسی کنید. یک چت گروهی را باز کنید که هر دو شما عضو آن هستید. اگر می‌توانید پروفایل شخص مورد نظر را در گروه ببینید و نه جای دیگری در اینستاگرام، بله، شما بلاک شده‌اید.


دوباره دنبال کردن را امتحان کنید

در نهایت، اگر می‌توانید پروفایل آنها را به نحوی مشاهده کنید، سعی کنید با ضربه زدن روی دکمه دنبال کردن (Follow)، آنها را دنبال کنید. اگر بلاک شده باشید، نمی‌توانید آن شخص را دنبال کنید. در این شرایط با زدن بر روی دکمه Follow اتفاقی نمی‌افتد و دوباره همان دکمه را مشاهده خواهید کرد. اینستاگرام در مورد این موضوع به آنها اطلاع نمی‌دهد.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم - 4

اما اگر شما را بلاک نکرده باشند، با زدن دکمه دنبال کردن (Follow)، آن شخص را فالو می‌کنید و اینستاگرام به او اطلاع می‌دهد.


پروفایل مورد نظر را از طریق یک تلفن یا پروفایل متفاوت بررسی کنید

در نهایت، راه بی‌دردسر این است که آن حساب را از طریق یک حساب دیگری بررسی کنید. اگر دو اکانت اینستاگرام دارید، پروفایل آنها را از حساب دوم باز کنید و اگر فقط یک پروفایل دارید، از دوست نزدیک خود یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که پروفایل آن شخص را جستجو کند.

اگر پروفایل به طور معمول باز می‌شود، وقت آن است که در مورد اعمال بد خود که باعث شده شخص شما را مسدود کند فکر کنید


چگونه بفهمیم کسی شما را در بخش استوری اینستاگرام بلاک کرده است

متأسفانه هیچ راه مستقیمی برای دانستن این موضوع وجود ندارد. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از پروفایل دیگری استفاده کنید. این روش نیز تنها در صورتی کار می‌کند که فرد پروفایل عمومی داشته باشد. بهترین گزینه این است که از یک دوست مشترک بپرسید. کاملاً ممکن است آنها از ویژگی جدید Close Friends برای استوری اینستاگرام استفاده کنند.

کلام پایانی: امیدوارم بتوانید با روش‌های گفته شده در این مقاله متوجه شوید که آیا توسط شخص مورد نظر در اینستاگرام بلاک شده‌اید یا خیر. در انتها باید بگویم که، به یاد داشته باشید که اگر نمی‌توانید پست‌های شخصی را ببینید، ممکن است آن شخص فقط شما را از لیست دنبال کنندگان خود حذف کرده باشد. بنابراین قبل از سرزنش آنها برای مسدود کردن شما، یک بررسی مجدد انجام دهید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

ساده ترین روش برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام

روش جدا کردن اکانت اینستاگرام از فیسبوک

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید