نحوه تغییر رمز عبور اینستاگرام

آیا تا به حال متوجه فعالیت غیرعادی در اینستاگرام خود شده‌اید؟ اگر فکر می‌کنید که اینستاگرام شما در چند روز گذشته دچار تغییراتی شده است و احتمال می‌دهید که شخصی بی اجازه وارد حساب کاربری شما شده است می‌توانید به راحتی رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید. با ما در این مقاله همراه شوید تا نحوه تغییر رمز عبور اینستاگرام را فرا بگیرید.

قبل از تغییر رمز عبور حساب خود بهتر است به این نکته توجه کنید که باید از یک رمز عبور قوی‌تر و مستحکم‌تر نسبت به قبل استفاده کنید تا از هک شدن اکانت خودتان توسط افراد غیر مجاز جلوگیری کنید.


چند بار می‌توان رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر داد؟

شاید از خود بپرسید که چند بار می‌توانید رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام خود را تغییر دهید.

خوب، شما می‌توانید رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را هر چند بار که بخواهید تغییر دهید. هیچ محدودیتی برای تغییر هر چند وقت یکبار رمز عبور شما وجود ندارد. با این حال، اجازه دهید به شما بگویم که لازم نیست رمز عبور خود را هر هفته یا هر ماه تغییر دهید.

به سادگی می‌توانید از رمز عبور قوی با استفاده از کاراکترها، اعداد، حروف بزرگ، کوچک و نمادهایی استفاده کنید که به راحتی می‌توان آنها را به خاطر سپرد و در عین حال هم هک کردن آنها سخت است. اگر از یک رمز عبور قوی استفاده می‌کنید می‌توانید به راحتی تا 1 سال آن را تغییر ندهید. زیرا اگر شما از یک رمز عبور قوی استفاده کنید، هیچ کس نمی‌تواند با استفاده از اطلاعات کاربری ورود به سیستم شما به حساب شما دسترسی پیدا کند.

با این حال، اگر از رمز عبور ضعیفی مانند نام خودتان، نام کشور، غذا یا موارد مشابه استفاده کنید، هک کردن آن آسان خواهد بود. بنابراین، به جای تغییر رمز عبور در دفعات متعدد، به سادگی یک رمز عبور قوی اعمال کنید.


نحوه تغییر رمزعبور اینستاگرام

در عرض چند دقیقه می‌توانید رمز عبور اینستاگرام خود را به سرعت تغییر دهید. اما، باید رمز عبور فعلی اینستاگرام خود را به خاطر داشته باشید تا آن را با یک رمز جدید جایگزین کنید.

اگر رمز عبور فعلی اینستاگرام خود را به خاطر نمی آورید، می‌توانید به سادگی از اینستاگرام بخواهید که رمز عبور شما را به آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط شما ارسال کند. اما برای انجام این کار، ابتدا باید آدرس ایمیل یا شماره خود را در حساب اینستاگرام خود لینک یا اضافه کرده باشید.

در صورتی که هیچ یک از شماره‌های تلفن همراه یا ایمیل را به حساب اینستاگرام خود متصل نکرده باشید، نمی‌توانید بدون دانستن رمز عبور فعلی، رمز اینستاگرام خود را بازیابی یا تنظیم مجدد یا تغییر دهید.


رمز عبور اینستاگرام خود را توسط گوشی تغییر دهید

اگر از یک دستگاه اندروید یا آیفون برای استفاده از اکانت اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، برای تغییر رمز عبور حساب اینستاگرام خود مراحل زیر را دنبال کنید.

1- برنامه اینستاگرام را باز کنید و وارد حساب کاربری خودتان بشوید.

2- اکنون از گوشه سمت راست پایین صفحه روی نماد پروفایل خود ضربه بزنید. با این کار صفحه اصلی حساب شما باز می‌شود و می‌توانید حساب خود را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 1

3- پس از آن، روی نماد سه خط افقی از گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 2

4- اکنون روی گزینه تنظیمات (Settings) از لیست باز شده ضربه بزنید تا به صفحه تنظیمات اصلی اکانت اینستاگرام خود هدایت شوید. از آنجا می‌توانید گزینه حریم خصوصی (privacy)، امنیت (security)، اعلان‌ها (notification)، تبلیغات (ads)، تم (theme) و موارد دیگر را مدیریت کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 3

5- حال باید بر روی گزینه امنیت (Security) ضربه بزنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 4

6- پس از آن، روی گزینه رمز عبور (Password) ضربه بزنید تا رمز عبور فعلی اینستاگرام خود را با یک رمز عبور جدید تغییر دهید یا جایگزین کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 5

7- اکنون ابتدا رمز عبور فعلی و سپس رمز عبور جدید خود را تایپ کرده و مجددا رمز عبور جدید را برای تایید وارد کنید. اگر نمی‌توانید رمز عبور فعلی خود را به خاطر بیارید، می‌توانید روی گزینه رمز عبور فراموش شده (forgotten password) ضربه بزنید. با این کار می‌توانید رمز عبور قدیمی را در ایمیل و یا موبایل خودتان دریافت کنید.  

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 6

8- در نهایت، هنگامی که از رمز عبور داده شده راضی شدید، روی علامت تیک از گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا تغییرات ذخیره شود.


رمز عبور اینستاگرام خود را در کامپیوتر شخصی خود تغییر دهید

شما می‌توانید از برنامه اینستاگرام به دو روش مختلف در کامپیوتر استفاده کنید. یکی با استفاده از شبیه ساز اندروید و دیگری استفاده از مرورگر وب است. 

اگر از شبیه ساز اندروید برای دسترسی به حساب اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، می‌توانید دقیقاً همان مراحل بالا را برای تغییر رمز عبور اکانت خود دنبال کنید. اما، اگر از مرورگر برای دسترسی به اینستاگرام استفاده می‌کنید، برای تغییر رمز عبور حساب اینستاگرام خود باید مراحل زیر را دنبال کنید.

1- ابتدا مرورگر خود را روی لپ تاپ یا PC خود که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید باز کنید. می‌توانید از هر مرورگر مانند کروم، فایرفاکس، اپرا و غیره استفاده کنید.

2- اکنون به وب سایت رسمی اینستاگرام بروید یا به سادگی www.instagram.com را در نوار جستجوی بالای صفحه تایپ کنید و اینتر را بزنید. این کار شما را به سایت رسمی اینستاگرام هدایت می‌کند. سپس باید به حساب کاربری خودتان وارد شوید.

3- پس از آن، از منوی بالا سمت راست روی نماد پروفایل خود کلیک کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 7

4- اکنون از منوی کشویی روی گزینه تنظیمات (Settings) کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات اصلی اکانت اینستاگرام خود شوید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 8

5- سپس از منوهای سمت چپ روی گزینه تغییر رمز عبور (Change Password) کلیک کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 9

6- اکنون رمز عبور قدیمی و رمز عبور جدید خود را تایپ کرده و رمز عبور جدید را در قسمت مورد نیاز تأیید کنید. اگر نمی‌توانید رمز عبور فعلی خود را به خاطر بیاورید، می‌توانید روی گزینه رمز عبور فراموش شده (forgotten password) ضربه بزنید. با این کار می‌توانید رمز عبور قدیمی را در ایمیل و یا موبایل خودتان دریافت کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام - 10

7- پس از تنظیم رمز عبور جدید، روی دکمه تغییر رمز عبور (Change Password) کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. سپس صفحه را رفرش کنید یا به صفحه اصلی اکانت اینستاگرام خود بروید.

کلام پایانی: امنیت حساب شما اولین اولویتی است که همیشه باید به خاطر بسپارید. اگر حساب شما به طور کامل ایمن نیست، نمی‌توانید حساب خود را از دست افراد غیرمجاز یا هکرها دور نگه دارید. بنابراین توصیه می‌کنیم که هر 6 ماه یا سالی یک بار رمز اینستاگرام خود را تغییر دهید. و فراموش نکنید که یک رمز عبور قوی استفاده کنید که قادر به هک شدن نباشد.

علاوه بر این، می‌توانید با افزودن ایمیل یا شماره تلفن خود به حساب اینستاگرام خود آن را ایمن نگه دارید. این کار به شما کمک می‌کند تا در صورت فراموش کردن نام کاربری یا رمز عبور، رمز عبور یا نام کاربری حساب خود را بازیابی کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ویرایش و حذف کردن نظرات در اینستاگرام

پيدا كردن اكانت اينستاگرام اشخاص با شماره تلفن

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید