روش ایجاد گروه در اینستاگرام

اگر از شبکه‌های اجتماعی دیگر زیاد استفاده نمی‌کنید، می‌توانید به راحتی از دوستان خود گروهی در اینستاگرام بسازید و با آنها چت کنید. عکس‌ها و پیام‌ها را برای بسیاری از دوستان به طور همزمان ارسال کنید و همچنین آنها را فقط با گروه خود در میان بگذارید. در این مقاله روش ایجاد گروه در اینستاگرام آن هم با طی کردن چند مرحله آسان بیان شده است. همچنین از مطالب بیان شده در این مقاله می‌توانید برای  برقراری تماس ویدیویی گروهی در گوشی اندروید و آیفون استفاده کنید.


روش ایجاد گروه در اینستاگرام

برای ایجاد یک گروه در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید.

1- اینستاگرام را باز کنید و روی نماد هواپیمای کاغذی یا همان بخش پیام‌های مستقیم (Instagram Direct) در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

2- در بخش دایرکت اینستاگرام، روی علامت مثبت (+) در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا بتوانید اشخاص مورد نظرتان را برای اضافه کردن به گروه انتخاب کنید.

روش ایجاد گروه در اینستاگرام - 1

3- برای افزودن اعضای گروه خود، دو یا چند نفر را با ضربه زدن روی نام آنها انتخاب کنید (تیک آبی کنار نام آنها). در گوشی‌های اندروید می‌توانید در کادر پایین یک متن بنویسید در حالی که در گوشی آیفون باید بر روی گزینه بعدی (Next) ضربه بزنید. همچنین می‌توانید به راحتی با ضربه زدن بر روی نماد گالری یک تصویر ارسال کنید. می‌توانید بر روی نماد دوربین در پایین سمت چپ ضربه بزنید و یک عکس یا فیلم بگیرید و برای گروه ارسال کنید.

روش ایجاد گروه در اینستاگرام - 2

4- با کلیک بر روی عکس می‌توانید فیلترها، متن و یا حتی برچسب‌های (Stickers) مورد نظر خود را بر روی آن اعمال کنید. در صورتی که می‌خواهید عکسی از گالری ارسال کنید، اول روی عکس مورد نظر ضربه بزنید و سپس روی نماد فلش ضربه بزنید تا عکس ارسال شود. تبریک می‌گوییم، گروه چت اینستاگرام شما ایجاد شد.

روش ایجاد گروه در اینستاگرام - 3

5- شما می‌توانید اعضای اضافه شده را مشاهده کنید و همچنین از نماد اطلاعات (i) در گوشه سمت راست بالا، دوستان بیشتری را به گروه خود اضافه کنید.

برای نام‌گذاری گروه در گوشی اندروید می‌توانید از بالای صفحه مکالمه و در گوشی آیفون هم از طریق صفحه اطلاعات این کار را انجام بدهید.

پس از ایجاد گروه، می‌توانید تماس‌های ویدیویی گروهی نیز برقرار کنید. در ادامه نحوه انجام این کار بیان شده است.


نحوه گروه‌بندی تماس تصویری در دایرکت اینستاگرام

برای گروه‌بندی تماس در اینستاگرام شما فقط باید مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

1- اینستاگرام را باز کنید و با ضربه زدن بر روی نماد هواپیمای کاغذی یا پیام مستقیم (DM) در گوشه سمت راست بالای صفحه به بخش پیام‌های دایرکت اینستاگرام بروید.

2- بر روی یک چت یا چت گروهی که می‌خواهید با آن چت ویدیویی داشته باشید ضربه بزنید.  

3- اکنون در چت گروهی یا فردی، روی نماد تماس ویدیویی (Video Call) در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. با این کار تماس تصویری آغاز می شود و دوست/دوستان شما می‌توانند با کشیدن انگشت خودشان به سمت بالا تماس را دریافت کنند.

روش ایجاد گروه در اینستاگرام - 4

4- هنگامی که تماس ویدیویی گروهی شما در اینستاگرام به پایان رسید، برای کوچک کردن صفحه تماس و ادامه استفاده از اینستاگرام برای لایک کردن، پیام‌رسانی، نظر دادن یا حتی استفاده از برنامه‌های دیگر، بر روی نماد کوچک‌سازی در بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

روش ایجاد گروه در اینستاگرام - 5

5- در حین مکالمه، می‌توانید با ضربه زدن بر روی نماد ویدیو و صدا در پایین، ویدیو یا صدا را از سمت خود غیرفعال کنید.

نکته بسیار مهم که باید به آن توجه کنید این است که تماس تصویری گروهی تنها با سه یا چهار نفر و در حال حاضر تنها پس از ایجاد گروهی از آن افراد قابل انجام است.

به نوعی، شاید خوب باشد که شما مجبور نیستید هر بار که می‌خواهید با بهترین دوستان خود تماس بگیرید آنها را جستجو کنید، زیرا پس از ایجاد گروه دوستان می‌توانید با آنها هر تعداد بار که می‌خواهید تماس برقرار کنید. اما وقتی تماس در حال انجام است، نمی‌توانید فردی را به آن گروه اضافه کنید.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بازیابی دستی پیام های دایرکت اینستاگرام

روش آفلاین ظاهر شدن در اینستاگرام

روش پیدا کردن لیست مخاطبین گوشی در اینستاگرام
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید