نحوه فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که از یک رمز عبور قوی برای اکانت اینستاگرام خودتان استفاده می‌کنید اما برای ایجاد امنیت بیشتر دنبال راه حل دیگری هستید، باید به شما پیشنهاد کنم که از قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید. این کار تضمین می‌کند که حتی اگر شخصی رمز عبور شما را بداند نمی‌تواند بدون کد تأیید دو مرحله‌ای وارد حساب اینستاگرام شما شود. با ما در این مقاله همراه شوید تا نحوه فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام را یاد بگیرید.

 قبل از شروع باید برنامه Google Authenticator یا یکی از برنامه‌های احراز هویت مشابه را دانلود کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

1- اینستاگرام را باز کنید، به پروفایل خود بروید و روی نماد سه خط افقی در بالا سمت راست ضربه بزنید.

2- سپس به ترتیب بر روی گزینه تنظیمات (Settings)، امنیت (Security)، احراز هویت دو مرحله‌ای (Two-factor authentication) و شروع به کار (Get Started) ضربه بزنید.

احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام - 1

3- از اینجا، می‌توانید انتخاب کنید که کد دو مرحله‌ای را از یک برنامه احراز هویت دریافت کنید (این حالت حتی به صورت آفلاین نیز کار می‌کند) یا از طریق پیام متنی (SMS). گزینه برنامه احراز هویت (Authentication app) را انتخاب کنید.

4- سپس روی گزینه بعدی (Next)، باز کردن (Open) و بله (Yes) ضربه بزنید. اگر از برنامه احراز هویت دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است این مراحل متفاوت باشد.

5- حالا روی کد شش رقمی اینستاگرام ضربه بزنید تا آن را کپی کنید.

6- به اینستاگرام برگردید و کد را در محل مورد نظرش جایگذاری کنید.

7- برای راه اندازی موفقیت آمیز کد دو مرحله‌ای برای حساب اینستاگرام خود، روی گزینه Next ضربه بزنید.

8- مهم: فراموش نکنید که کدهای پشتیبان خود را در جای دیگری ذخیره کنید. اگر دستگاه خود را گم کنید یا نتوانید به برنامه احراز هویت دسترسی پیدا کنید، این موارد مفید خواهند بود.

احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام - 2

پس از این، می‌توانید همان مراحل را دنبال کنید تا کد دو مرحله‌ای را با استفاده از پیام‌های متنی (SMS) فعال کنید تا روش دیگری برای تأیید هویت خودتان داشته باشید.

همچنین می‌توانید احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام را از طریق کامپیوتر تنظیم کنید. برای این کار، روی عکس پروفایل خود کلیک کنید و بعد روی گزینه‌های تنظیمات (Settings)،حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) و بعد ویرایش تنظیمات احراز هویت دو مرحله‌ای (Edit Two-Factor Authentication Setting) به ترتیب کلیک کنید. اکنون، روی گزینه، از پیام متنی استفاده کنید (Use Text Message) کلیک کنید و تایید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید (گزینه برنامه احراز هویت در حال حاضر در وب پشتیبانی نمی‌شود)

احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام - 3

پس از تنظیم احراز هویت دو مرحله‌ای، هر بار که از یک دستگاه جدید و نامعتبر وارد اینستاگرام می‌شوید، باید این کد یکبار مصرف را وارد کنید. به این ترتیب می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را بیشتر از قبل مستحکم کنید. 




مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه تغییر رمز عبور اینستاگرام یا تنظیم مجدد آن

نحوه به روز رسانی اینستاگرام

چگونه عکس پروفایل اینستاگرام را دانلود کنیم




دیدگاهتان را بنویسید