نحوه حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام

هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست، به خصوص وقتی صحبت از فالوورهای اینستاگرام باشد. اما، خوشبختانه، لازم نیست منتظر باشید تا کسی شما را لغو فالو کند یا حسابش را حذف کند تا او را حذف کنید. در اینستاگرام، شما این امکان را دارید که به صورت دستی هر کسی را که می‌خواهید از لیست فالوورهای خود حذف کنید. تنها کاری که لازم است انجام چند مرحله ساده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا نحوه حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام را بیاموزید.


حذف کردن در مقابل محدود کردن و مسدود کردن فالوورها در اینستاگرام

سه راه برای خلاص شدن از شر حساب‌های خاصی که پروفایل اینستاگرام شما را دنبال می‌کنند وجود دارد: حذف کردن، محدود کردن و مسدود کردن آنها.

محدود کردن یک حساب اساساً یک مرحله بالاتر از حذف و یک مرحله پایین تر از مسدود کردن است. هنگامی که یک حساب کاربری را محدود می‌کنید، همه نظرات و لایک‌های آنها (و همچنین پیام‌های مستقیم آنها) پنهان می‌شوند. آنها همچنان می‌توانند با پروفایل شما تعامل داشته باشند، اما شما دیگر آن تعاملات را نخواهید دید.

در اینجا نحوه یافتن حساب‌هایی که در گذشته محدود شده‌اند بیان شده است:

 1. برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. نماد تصویر پروفیل خود را در سمت راست پایین صفحه خود فشار دهید.
 3. نماد سه خط افقی در سمت راست بالای صفحه را فشار دهید.
 4. سپس به مسیر تنظیمات (Settings) > حریم خصوصی (Privacy) > حساب‌های محدود شده (Restricted Accounts) بروید.

از این بخش می‌توانید حساب‌ها را از محدودیت خارج کنید. شما می‌توانید از نوار جستجو برای یافتن حساب‌های محدود شده استفاده کنید.

حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام - 1

از سوی دیگر، مسدود کردن، افراد را تا حد بیشتری محدود می‌کند. وقتی حسابی را مسدود می‌کنید، آن شخص نمی‌تواند نظر بدهد، لایک کند یا به شما پیام مستقیم بدهد. در واقع، حساب‌های مسدود شده به هیچ وجه نمی‌توانند پروفایل شما را پیدا یا مشاهده کنند. تنها چیزهایی که حساب‌های مسدود شده می‌توانند ببینند، لایک‌ها و نظرات شما در پست‌های عمومی است.

در اینجا نحوه یافتن حساب‌هایی که از قبل مسدود کرده‌اید بیان شده است:

 1. برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. نماد تصویر پروفایل خود را در سمت راست پایین صفحه خود فشار دهید.
 3. نماد سه خط افقی در سمت راست بالای صفحه را فشار دهید.
 4. سپس به مسیر تنظیمات (Settings) > حریم خصوصی (Privacy) > حساب‌های مسدود شده (بلاک شده) (Blocked Accounts) بروید.

اگر دیگر نمی‌خواهید حساب شخصی مسدود یا بلاک باقی بماند، می‌توانید او را رفع انسداد یا رفع بلاک کنید. اگر مشکوک هستید که شخصی شما را بلاک کرده است، در اینجا نحوه فهمیدن اینکه چه کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است بیان شده است.

حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام - 2

حذف فالوور های واقعی و جعلی اینستاگرام روشی بسیار محدودتر است. دنبال‌کنندگان حذف شده همچنان می‌توانند به حساب شما دسترسی داشته باشند و با آن تعامل داشته باشند، مگر اینکه اقدامات احتیاطی را انجام دهید که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.


نحوه حذف فالوور در اینستاگرام

حذف فالوور در اینستاگرام به سادگی مسدود کردن یا محدود کردن یک حساب کاربری است. در اینجا نحوه انجام این کار بیان شده است:

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 2. نماد پروفایل خود را در سمت راست پایین صفحه خود فشار دهید.
 3. بر روی گزینه دنبال‌کنندگان (Follower) ضربه بزنید.
 4. برای پیدا کردن حسابی که می‌خواهید حذف کنید، می‌توانید از نوار جستجو استفاده کنید.
 5. پس از پیدا کردن حساب مورد نظر فقط کافی است تا بر روی دکمه حذف (Remove) کنار حساب ضربه بزنید.

پیروی از این دستورالعمل‌ها یک حساب کاربری را از لیست دنبال‌کنندگان شما حذف می‌کند.

حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام - 3


با حذف فالوور‌های واقعی یا جعلی در اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که یک فالوور واقعی یا جعلی را از حساب اینستاگرام خود حذف می‌کنید، به آن شخص اطلاع داده نمی‌شود. تنها راهی که آنها می‌توانند از طریق آن متوجه شوند این است که اگر برای مشاهده پروفایل شما به پروفایل شما مراجعه کنند، متوجه فعال بودن دکمه فالوو (Follow) می‌شوند. همچنین، اگر پروفایل شما روی خصوصی تنظیم شده باشد، آنها نمی‌توانند پست‌ها یا استوری‌های شما را ببینند.

وقتی فردی را از لیست دنبال‌کنندگان خود حذف می‌کنید، لایک‌ها و نظرات او همچنان در پست‌های شما باقی می‌ماند.

یک سوال مهم این است که آیا وقتی یک فالوور را در اینستاگرام حذف می‌کنیم، آیا آنها همچنان می‌توانند پست‌های ما را ببینند؟ این موضوع به تنظیمات حریم خصوصی حساب شما بستگی دارد. اگر یک حساب عمومی دارید، حذف شخصی مانع از دیدن پروفایل، پست‌ها یا استوری‌های شما نمی‌شود. آنها همچنان می‌توانند همه چیز را مشاهده کنند و حتی برای شما پیام ارسال کنند. اما محتوای شما دیگر در فید آنها نشان داده نمی‌شود. آنها همچنین می‌توانند شما را در هر زمانی مجددا فالو کنند مگر اینکه حساب آنها را مسدود کنید. از طرف دیگر، اگر پروفایل شما روی خصوصی تنظیم شده باشد، حذف فالوور از دیدن محتوای شما جلوگیری می‌کند. آنها ممکن است درخواست کنند تا شما را مجددا دنبال کنند، اما شما باید آنها را تأیید کنید تا بتوانند دوباره پست‌ها و استوری‌های شما را ببینند.


نحوه حذف فالوورهای جعلی یا غیرفعال در اینستاگرام

هرازگاهی، خوب است که تعداد زیادی از فالوورهای اینستاگرام خود را بررسی کنید و ببینید کدام حساب‌ها غیرفعال یا احتمالاً جعلی هستند. کارشناسان رسانه‌های اجتماعی از این حساب‌ها به عنوان پیروان ارواح (ghost followers) یاد می‌کنند.

معمولاً اکانت‌های ارواح تعداد فالوورهای کمی دارند، اما فهرست بالایی از حساب‌هایی که دنبال می‌کنند و همچنین حساب آنها دارای محتوایی با کیفیت پایین است یا اصلاً محتوایی ندارند. در حالی که برنامه‌های (اپلیکیشن‌هایی) وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند چنین حساب‌هایی را شناسایی کنند، اما چندان قابل اعتماد نیستند. تنها راهی که می‌توانید با اطمینان حساب خود را از وجود فالوورهای ارواح پاک کنید این است که به صورت دستی لیست فالوورهای خود را مرور کنید و حساب‌های ارواح را یکی یکی حذف کنید.

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید هنگام بررسی لیست فالوورهای خود جهت شناسایی حساب‌های جعلی به دنبال آنها باشید:

 • آنها نظرات غیر اختصاصی را در زیر پست‌های حساب‌های دیگران می‌گذارند، مانند باحال بود یا عکس خوبی بود.
 • آنها تعداد زیادی فالوور دارند اما پست‌های زیادی ندارند یا اصلاً هیچ پستی ندارند.
 • آنها یک بیوگرافی عمومی دارند که اطلاعات زیادی در مورد اینکه چه کسی هستند را نشان نمی‌دهد.
 • به نظر می‌رسد برخی از پست‌های آنها یک محصول یا تجارت را تبلیغ می‌کند.
 • به نظر می‌رسد این حساب اخیرا ایجاد شده است.

این یک کار خسته کننده است، اما این فرآیند به شما کمک می‌کند تا حساب شما را ایمن نگه دارد و از علامت‌گذاری توسط اینستاگرام در امان باشید.


آیا اینستاگرام فالوورهای تقلبی را حذف می‌کند؟

اگرچه در مورد این موضوع تضمینی وجود ندارد، اما اینستاگرام در مورد قصد خود برای حذف حساب‌های جعلی از برنامه اعلامیه هایی را منتشر کرده است. تنها راه برای اطمینان از اینکه هیچ حساب جعلی در بین دنبال‌کننده‌های شما نیست، این است که لیست فالوورهای خود را بررسی کرده و این کار را باید به صورت دستی انجام بدهید.

شما به عنوان مالک حساب اینستاگرام خود حق دارید فالوورهای خود را حذف، محدود یا بلاک کنید. امیدواریم این راهنما نحوه حذف فالوور در اینستاگرام را به شما نشان داده باشد و مدیریت مخاطبان شما را کمی آسان‌تر کرده باشد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چگونه بفهمیم چه کسانی پست اینستاگرام ما را مشاهده کرده‌اند

نحوه ارسال یک ویدیوی طولانی در اینستاگرام

نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید