نحوه رفع انسداد حساب در اینستاگرام

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا اکانت اینستاگرام شما مسدود شده است و نمی‌توانید سایر کاربران را دنبال کنید، پست‌های آنها را لایک کنید یا روی پست‌های آنها نظر بگذارید. اگر چنین است، هر زمان که بخواهید یکی از این اقدامات بالا را انجام دهید، پیام عمل مسدود شده (Action Blocked) را مشاهده می‌کنید. با این حال، این موضوع کاملاً با بحث تعلیق اینستاگرام (Instagram Suspension) متفاوت است که در آن نمی‌توانید حتی وارد حساب خود شوید. با ما در این مقاله همراه شوید تا با نحوه رفع انسداد حساب در اینستاگرام آشنا شوید.

اما قبل از یادگیری این مبحث سوال اصلی اینجاست که چرا اینستاگرام کاربران خود را از انجام برخی اقدامات در زمان‌های خاص باز می‌دارد؟ چگونه می‌توانید از این نوع ممنوعیت جلوگیری کنید؟ و چگونه حساب اینستاگرام خود را آنبلاک کنیم؟ در این مقاله به طور کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد و به دو سوال اصلی پاسخ خواهیم داد که چرا اینستاگرام یک حساب کاربری را مسدود می‌کند و چگونه می‌توانید اکانت اینستاگرام خودتان را رفع انسداد کنید؟


چرا اینستاگرام یک حساب کاربری را مسدود می‌کند؟

اینستاگرام در بسیاری از موارد بسیار سخت‌گیر است. به خصوص زمانی که فکر می‌کند که یک حساب در حال ارسال هرزنامه (Spam) است. منظور از هرزنامه، ایجاد اطلاعات بی فایده، مزاحمت برای سایر کاربران یا حتی ایجاد حساب های جعلی است. آنقدر سخت‌گیر است که حتی حساب‌هایی را که شبیه هرزنامه‌ها هستند را محدود می‌کند. منظور ما از محدود کردن، محدود کردن دسترسی کاربر برای انجام اقداماتی مانند نظر دادن، لایک کردن و دنبال کردن سایر کاربران است. بنابراین قانون سرانگشتی و اولیه در اینجا این است که از فعالیت‌های بیش از حد برای به دست آوردن فالوورهای جدید بیشتر و ارسال پیام‌های بیش از حد که ممکن است سایر کاربران را آزار دهد خودداری کنید.

توجه داشته باشید که اینستاگرام به طور خودکار متخلفان را شناسایی می‌کند. بنابراین، گاهی اوقات حساب شما را به دلیل یک اشتباه جزئی یا غیرعمدی مسدود می‌کند. بدترین بخش این است که هیچ راهی برای پیدا کردن دلیل ممنوعیت حساب شما وجود ندارد. اینستاگرام نه به کاربر هشدار می‌دهد و نه دلایل آن را برای کاربرانش توضیح می‌دهد.

بنابراین، همانطور که می بینید، یک اشتباه کوچک ممکن است بدون دانستن دلیل منجر به محرومیت شما شود. اما نگران نباشید، در این مقاله در مورد دلایل مختلف بلاک شدن و همچنین راه‌های رفع انسداد حساب شما صحبت خواهیم کرد.


دلایل مسدود یا بلاک کردن حساب کاربری توسط اینستاگرام چیست؟

ابتدا، بیایید دلایلی را که اینستاگرام ممکن است شما را بلاک کند، بررسی کنیم. با خواندن این دلایل می‌توانید از بلاک شدن جلوگیری کنید و مطمئن باشید که هیچ مشکلی از این نوع برای حساب شما پیش نخواهد آمد. اگر اکانت اینستاگرام شما قبلا مسدود شده است، دلیل آن را در زیر پیدا کنید و به قسمت بعدی بروید تا اینستاگرام خود را آنبلاک کنید.


1- پست‌های کافی در اکانت اینستاگرام خود داشته باشید

ممکن است اخیراً یک حساب کاربری ایجاد کرده باشید، اما اکنون نمی‌توانید یک پست را لایک کنید یا در مورد آن نظر دهید. دلیل این اتفاق این است که اینستاگرام شما را یک کاربر جعلی در نظر می‌گیرد زیرا هنوز هیچ پستی در حساب خود ندارید. بنابراین، حتما چند عکس را در پروفایل خود منتشر کنید. تعداد 10 عدد پست ممکن است برای شروع خوب باشد. همه آنها را به طور همزمان پست نکنید، در عوض، آنها را یک به یک در طول زمان پست کنید.


2- اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید

آیا هنوز اطلاعات پروفایل خود را پر نکرده‌اید؟ آیا اکانت شما عکس پروفایل یا بیو ندارد؟ در این صورت، اینستاگرام ممکن است حساب شما را یک کاربر جعلی در نظر بگیرد و آن را مسدود کند. برای اینکه اکانت اینستاگرام خود را در اسرع وقت رفع انسداد کنید، باید اطلاعات پروفایل خود را تکمیل کنید.  


3- پست‌های زیادی را در یک زمان منتشر نکنید

آیا پست‌های متوالی می‌گذارید؟ بنابراین، این کار ممکن است دلیل بلاک شدن شما در اینستاگرام باشد. اینستاگرام حساب‌هایی را که تعداد زیادی پست را در زمان محدود منتشر می‌کنند به عنوان اسپمر در نظر می‌گیرد و ممکن است آنها را مسدود کند. یک راه حل ساده این است که برنامه داشته باشید و از ارسال بیش از حد پست خودداری کنید.  


4- پست‌های زیادی را در یک زمان معین لایک نکنید

لایک کردن بیش از حد سایر پست‌های اینستاگرام نیز ممکن است منجر به انسداد یا بلاک شدن توسط اینستاگرام شود. اینستاگرام این حساب‌ها را به عنوان اسپم در نظر می‌گیرد، زیرا برخی از افراد دوست دارند تا جایی که ممکن است پست‌ها را لایک کنند. طبق قوانین اینستاگرام، حداکثر در یک ساعت مجاز به لایک کردن 350 عکس و ویدیو هستید. ما به شدت توصیه می‌کنیم این قانون را رعایت کنید.  


5- دنبال کردن حساب های زیاد منجر به مسدود شدن حساب می‌شود

فالو کردن بیش از حد اکانت‌ها نیز به عنوان فعالیت اسپم در نظر گرفته می‌شود و باز هم اینستاگرام شما را به عنوان یک هرزنامه در نظر می‌گیرد. اگر اخیراً افراد زیادی را دنبال کرده‌اید، ممکن است دلیل انسداد حساب شما همین موضوع باشد. از این به بعد بیش از 20 نفر را در یک ساعت دنبال نکنید. همچنین توجه داشته باشید که حداکثر می‌توانید 7500 نفر را دنبال کنید. بنابراین، برای دنبال کردن سایر کاربران عجله نکنید.

رفع انسداد حساب در اینستاگرام - 1


6- مطالب تکراری

اگر از پست‌ها، ایموجی‌ها و کامنت‌های تکراری استفاده می‌کنید، اینستاگرام به محض اینکه متوجه شود شما را بلاک می‌کند و به شما اجازه ارسال پست یا گذاشتن کامنت را نمی‌دهد. اما برای چه مدت شما را مسدود می‌کند، هیچ کس نمی‌داند. به گفته سایر کاربرانی که تجربه مشابهی داشته‌اند، اگر پیام عمل مسدود شده (Action Blocked) را دریافت کرده باشید، اینستاگرام ممکن است شما را برای چند ساعت تا چند هفته مسدود کند.


7- به کاربران دیگر زیاد اشاره (mention) نکنید

دلیل دیگری که ممکن است باعث بلاک شدن حساب اینستاگرام شما شود اشاره (mention) مکرر به سایر کاربران است. در پست‌ها و نظرات خود زیاد به سایر کاربران اشاره نکنید. این امر به ویژه زمانی مهم است که از افرادی که در لیست فالوور شما نیستند نام می برید. اگر می‌خواهید حساب خود را ایمن نگه دارید تا حد امکان از انجام این کار خودداری کنید.


8- از ربات‌های اینستاگرام به درستی استفاده کنید

احتمالاً می‌دانید که ربات‌هایی وجود دارند که کاربران دیگر را دنبال می‌کنند، پست‌های آن‌ها را لایک می‌کنند و از طرف حساب شما روی پست‌های آن‌ها نظر می‌گذارند. اگرچه این ربات‌ها در افزایش تعداد فالوورهای شما بسیار موثر هستند، اما بهتر است از آنها به درستی استفاده کنید. در استفاده از آنها باید محتاط باشید.

برای اینکه مطمئن شوید اینستاگرام شما را به علت استفاده از ربات‌ها مسدود نمی‌کند، باید به دو نکته توجه کنید. ابتدا، وقتی یک ربات را اجرا می‌کنید، فعالیت‌های آن را محدود کنید. برای مثال، 15 یا 20 لایک برای یک زمان معین خوب به نظر می‌رسد. ثانیا، رباتی را انتخاب کنید که وظایف مختلفی را مانند یک شخص واقعی انجام دهد.


9- به قوانین اینستاگرام توجه کنید

نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام یکی دیگر از دلایل بلاک شدن حساب شما است. راهنمای اینستاگرام را بخوانید تا مطمئن شوید که فعالیت‌های شما برخلاف قوانین آنها نیست.


برای رفع انسداد حساب اینستاگرام خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

وقتی اینستاگرام شما را بلاک می‌کند، 3 ساعت تا 4 هفته طول می‌کشد تا اکانت شما رفع بلاک شود. بله، این زمان خیلی طولانی است، پس برای جلوگیری از ممنوعیت، قوانین ذکر شده را رعایت کنید. اما، چگونه می‌توانید روند رفع انسداد حساب خود را سریع‌تر انجام دهید؟ برای انجام این کار، باید یک درخواست به اینستاگرام ارسال کنید تا حساب کاربری شما را دوباره بررسی کنند. در ادامه ما چند روش برای ارتباط با اینستاگرام به شما ارائه داده‌ایم.


1- با مشاهده پیام Action Blocked درخواست ارسال کنید

همانطور که گفتیم، اگر پیامی مبنی بر عمل مسدود شده دریافت کردید، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی این پیام را مشاهده کردید، بر روی گزینه به ما بگو (Tell Us) ضربه بزنید تا در مورد این اشتباه به اینستاگرام توضیح بدهید.

پس از فشار دادن گزینه به ما بگو (Tell Us)، اینستاگرام احتمالاً از شما می‌خواهد که از طریق ایمیل خود اطلاعات امنیتی را تکمیل کنید و سپس از شما می‌خواهد که عکس خود را ارسال کنید تا مطمئن شود که یک کاربر واقعی هستید. پس از ارسال عکس به اینستاگرام، حساب کاربری شما پس از چند روز فعال می‌شود.

رفع انسداد حساب در اینستاگرام - 2


2- از طریق تنظیمات اینستاگرام درخواست رفع انسداد را صادر کنید

روی دکمه گزینه (Option) یا تنظیمات (Setting) در پروفایل اینستاگرام خود ضربه بزنید. آیکون آن در گوشه سمت راست بالای صفحه حساب شما قرار دارد. سپس به پایین لیست بروید و گزینه گزارش مشکل (Report a Problem) را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید مشکلات مختلف را به اینستاگرام گزارش دهید. از گزینه های موجود، گزینه چیزی کار نمی‌کند (Something isn’t Working) را انتخاب کنید. اکنون فرم را با درخواست رفع انسداد پر کنید، ذکر کنید که یک شخص واقعی هستید و در انتها دکمه ارسال (Send) را فشار دهید.

رفع انسداد حساب در اینستاگرام - 3


روش‌های دیگر جهت رفع انسداد حساب کاربری در اینستاگرام

  1. بخش بیوگرافی اینستاگرام خود را ویرایش کنید.
  2. اینستاگرام را از روی تلفن همراه خود حذف و دوباره نصب کنید. توجه داشته باشید که قبل از حذف اینستاگرام باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  3.  و بالاخره مطمئن‌ترین راه صبر است. خود اینستاگرام بعد از مدتی بلاک شما را رفع می‌کند.

ما تمام شرایطی که ممکن است منجر به مسدود شدن حساب اینستاگرام شود را فهرست کرده‌ایم و همچنین راه‌حل‌هایی برای رفع انسداد حساب اینستاگرام شما ارائه کرده‌ایم. ما امیدواریم که این مطالب برای شما مفید باشد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام

چگونه بفهمیم چه کسانی پست اینستاگرام ما را مشاهده کرده‌اند

نحوه ارسال یک ویدیوی طولانی در اینستاگرام
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید