خصوصی کردن اکانت اینستاگرام

اگر شما تصمیم دارید اکانت اینستاگرام خود را خصوصی کنید، باید بدانید که پست‌های شما فقط توسط فالوورهای شما دیده می‌شود و هر هشتگی که استفاده می‌کنید دیگر قابلیت جستجو را ندارد. یعنی در صورتی‌که آن هشتک توسط شخصی جستجو شود به پروفایل شما دسترسی پیدا نخواهد کرد. در این مقاله ما روش خصوصی کردن اکانت اینستاگرام را آموزش داده‌ایم.


خصوصی کردن اکانت اینستاگرام

خصوصی کردن پروفایل شما بسیار کار ساده‌ای است. برای این کار فقط باید مراحل بسیار ساده زیر را انجام بدهید.

1- روی نماد پروفایل خود در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

2- سپس روی نماد سه خط افقی در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.  

3- در منوی باز شده روی گزینه تنظیمات (Settings) ضربه بزنید.

خصوصی کردن اکانت اینستاگرام - 1

4- بر روی گزینه حریم خصوصی (Privacy) ضربه بزنید.  

5- در بخش حریم خصوصی حساب، وضعیت گزینه حساب خصوصی (Private Account) را به حالت روشن تغییر دهید.

خصوصی کردن اکانت اینستاگرام - 2

نکته: اگر نمی‌خواهید تمام پروفایل خودتان را خصوصی کنید و صرفا دوست دارید که چند عکس را از دید عموم مردم دور نگه دارید می‌توانید آن عکس‌ها را مخفی کنید.


نحوه مخفی کردن عکس‌ها در اینستاگرام

برای مخفی کردن عکس‌های منتخب خود در اینستاگرام فقط کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. اینستاگرام را باز کنید و عکسی را که می‌خواهید از دید عموم مخفی کنید را پیدا کنید و با ضربه زدن بر روی عکس آن را به صورت کامل به نمایش در بیاورید.
  2. روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید تا یک منوی پاپ آپ در پایین صفحه باز شود.
  3. سپس روی گزینه بایگانی (Archive) ضربه بزنید. عکس انتخاب شده به آرشیو شما منتقل می‌شود و از پروفایل و فید شما پنهان می‌شود. بعد از این کار دنبال کنندگان شما دیگر نمی‌توانند آن تصویر را ببینند. اما شما همچنان می‌توانید آن را مشاهده کنید. 
خصوصی کردن اکانت اینستاگرام - 3


عمومی کردن پروفایل اینستاگرام

اگر نظر خود را تغییر دادید و می‌خواهید نمایه‌تان دوباره قابل مشاهده باشد، مراحل بالا دوباره تکرار کنید تا به صفحه حریم خصوصی حساب بازگردید و دوباره کلید حساب خصوصی (Private Account) را خاموش کنید. علاوه بر این، اگر در هنگام ایجاد حساب اینستاگرام خود 16 سال یا کمتر سن دارید، پروفایل شما به طور پیش فرض روی خصوصی تنظیم می‌شود. برای اینکه همه بتوانند فید شما را ببینند، باید تنظیم حریم خصوصی را به صورت دستی خاموش کنید. 

در زیر برخی از رایج ترین سؤالاتی که ممکن است برای شما بعد از خصوصی کردن حساب اینستاگرام شما پیش بیایید را بیان کرده‌ایم. 

1- در صورت تگ کردن یک کاربر یا اضافه کردن یک هشتگ به پست‌های خودم آیا مردم می‌توانند آنها را مشاهده کنند؟

فقط کاربرانی که شما را دنبال می‌کنند می‌توانند آن را ببینند. تگ کردن سایر کاربرانی که شما را فالو نمی‌کنند یا قرار دادن هشتگ در توضیحات، حریم خصوصی پست را نقض نمی‌کند. برای هیچ کس دیگری که قبلاً شما را دنبال نکرده است این موارد قابل مشاهده نخواهد بود.

2- در صورتی که بخواهم یک پست اینستاگرام را در سایت‌های دیگر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارم وقتی که نمایه من به صورت خصوصی تنظیم شده است، چه اتقاقی می‌افتد؟

اگر تصمیم دارید پستی را در فیس بوک، توییتر یا سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، برای مشاهده به عنوان یک پست مستقل به صورت عمومی در دسترس خواهد بود. هرکسی که آن را مشاهده می‌کند می‌تواند روی لینک ثابت اینستاگرام کلیک کند تا آن را به طور کامل مشاهده کند. اما اگر روی نام کاربری شما کلیک کند تا پروفیل کامل شما را مشاهده کند، نمی‌تواند محتوای دیگر شما را ببیند مگر اینکه قبلاً شما را دنبال کرده باشد.

3- اگر شخصی تصمیم بگیرد در حالی که پروفایل من خصوصی است من را دنبال کند، آیا می‌تواند پست‌های من را ببیند؟

تا زمانی که شما آنها را تأیید نکنید، خیر. وقتی یک کاربر روی دکمه فالو کردن (Follow) روی کاربری که نمایه آن خصوصی است ضربه می‌زند، فقط یک پیام درخواست دنبال کردن برای صاحب آن حساب ارسال می‌شود. بنابراین اگر از شخصی درخواست فالو دریافت کنید، تا زمانی که شما به صورت دستی درخواست او را برای فالو کردن خود تأیید نکنید، نمی‌تواند محتوای حساب شما را ببیند.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چند روش برای افزودن لینک به پست های اینستاگرام

ساخت لینک برای صفحه اینستاگرام

نحوه کپی کردن لینک عکس یا ویدیو در اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید