پاسخ به پیام مستقیم در اینستاگرام

رابط پیام‌رسان اینستاگرام با نام DM (Direct message) دارای چندین ویژگی هیجان انگیز است. ابزارهای پیام‌رسانی جدید در اینستاگرام شامل واکنش‌های ایموجی سفارشی، تم‌های چت رنگارنگ، پاسخ به پیام مستقیم و ارسال پیام، برچسب‌های سلفی (selfie stickers)، حالت ناپدید شدن (vanish mode)، جلوه‌های پیام متحرک و غیره است.

از بین تمامی ابزارهای جدید در بخش دایرکت اینستاگرام، امکان پاسخ (reply) به یک پیام خاص در اینستاگرام مطمئنا یکی از مفیدترین این ابزارها است. کاربران اینستاگرام می‌توانند پیام‌های فردی را در بخش DM نقل قول کرده و به آنها پاسخ دهند. قابلیت، برای پاسخ به پیام ها انگشت خود را بکشید (Swipe to reply to messages) در اینستاگرام مشابه مسنجر و واتس‌آپ عمل می‌کند. با قابلیت کشیدن برای پاسخ، می‌توانید مستقیماً به یک پیام خاص در یک چت فردی یا گروهی پاسخ دهید. پاسخ های نقل شده، مکالمات طولانی را به خصوص در چت‌های گروهی بزرگ معنادار می‌کند.

هنگامی که به پیامی در DM اینستاگرام پاسخ می‌دهید، پیام اصلی همراه با پاسخ شما نقل قول می‌شود. این امر برای گیرنده روشن می‌کند که فرستنده به کدام پیام خاص پاسخ داده است. علاوه بر پیام‌های متنی، می‌توان به یک ویدیو، عکس، پیام صوتی، استیکر، ایموجی و GIF هم پاسخ داد.

بعد از بیان جزئیات این قابلیت، باید بدانید که دو راه برای نقل قول پاسخ در پیام های دایرکت اینستاگرام وجود دارد. در ادامه ما هر دو روش را برای شما توضیح داده‌ایم.


نحوه پاسخ به پیام مستقیم در DM اینستاگرام

جهت پاسخ دادن به یک پیام خاص در بخش DM اینستاگرام شما فقط باید مراحل زیر را انجام بدهید.

1- مطمئن شوید که از جدیدترین آپدیت برنامه اینستاگرام استفاده می‌کنید. 

2- روی نماد مسنجر در گوشه سمت راست بالای تب خانه اینستاگرام ضربه بزنید.

پاسخ به پیام مستقیم اینستاگرام - 1

3- یک مکالمه فردی یا چت گروهی را باز کنید.

4- بر روی پیامی که می‌خواهید به آن پاسخ دهید یک فشار طولانی دهید و روی دکمه پاسخ (Reply) در پایین سمت چپ ضربه بزنید.

پاسخ به پیام مستقیم اینستاگرام - 2

5- پاسخ خود را تایپ کنید و روی گزینه ارسال (Send) ضربه بزنید.

پاسخ به پیام مستقیم اینستاگرام - 3

روش جایگزین برای پاسخ به پیام مستقیم در بخش DM اینستاگرام این است که فقط کافی است که انگشت خودتان را روی پیام مورد نظر بگذارید و به سمت راست بکشید. همچنین می‌توانید روی پیام خاصی که توسط شما ارسال شده است انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا آن را همراه با پاسخ بعدی نقل قول کنید. این کار دقیقاً مانند ویژگی جهت پاسخ دادن بکشید (Swipe to reply) در فیس بوک مسنجر عمل می‌کند.


به پیام‌های شخصی اینستاگرام به وسیله کامپیوتر پاسخ دهید

شما حتی می‌توانید به یک پیام خاص به وسیله کامپیوتر و از طریق وب سایت اینستاگرام پاسخ دهید.

برای انجام این کار، بخش پیام های مستقیم (DM) اینستاگرام را در کامپیوتر خود باز کنید یا مستقیماً به مسیر  زیر instagram.com/direct/inbox مراجعه کنید. سپس به یک چت بروید و مکان نما را روی یک پیام خاص نگه دارید تا گزینه‌ها ظاهر شوند. روی دکمه پاسخ (آیکون فلش برگشت) کلیک کنید، پاسخ خود را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

پاسخ به پیام مستقیم اینستاگرام - 4


نحوه دریافت آپدیت جدید مسنجر اینستاگرام

این ویژگی جدید اکنون به عنوان یک به‌روزرسانی در دسترس است که در اپلیکیشن اینستاگرام پیدا خواهید کرد. فقط مطمئن شوید که آخرین نسخه اینستاگرام را روی دستگاه خود نصب کرده‌اید. پس از در دسترس قرار گرفتن به‌روزرسانی، بنری با عنوان معرفی پیام‌رسانی بین برنامه‌ها (Introducing Cross-App Messaging) در بالای جدول زمانی اینستاگرام شما ظاهر می‌شود. اعلان مورد نظر را باز کنید و روی گزینه آپدیت (Update) ضربه بزنید تا ویژگی‌های مسنجر را در DM اینستاگرام دریافت کنید. توجه داشته باشید که نسخه قدیمی اینستاگرام پس از به‌روزرسانی به رابط کاربری جدید دسترسی نخواهد داشت.

پاسخ به پیام مستقیم اینستاگرام - 5

اگر به اشتباه اعلان به روزرسانی را رد کردید، در عوض مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. به بخش تنظیمات (Settings) اینستاگرام بروید.
  2. روی گزینه، پیام‌رسانی را به روز کنید (Update Messaging) در بالا ضربه بزنید.
  3. سپس روی گزینه به‌روزرسانی (Update) در صفحه‌ای که می‌گوید، راه جدیدی برای ارسال پیام در اینستاگرام وجود دارد (There’s a new way to message on Instagram) ضربه بزنید.
  4. هنگامی که بخش پیام رسانی به روز شد، نماد DM در سمت راست بالای برنامه اینستاگرام با نماد مسنجر جایگزین می‌شود.

توجه: این احتمال وجود دارد که حتی اگر برنامه اینستاگرام شما به‌روزرسانی شده باشد، گزینه به‌روزرسانی بخش پیام‌رسانی را نبینید. این حالت به این دلیل است که به روز رسانی هنوز در حال انتشار است. فقط برنامه را زیر نظر داشته باشید و زمانی که پیام‌رسانی متقابل در دسترس قرار گرفت، آن را به‌روزرسانی کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک کرده‌اند

دیدن استوری افراد بدون اینکه آنها متوجه بشوند

روش به اشتراک گذاری استوری دیگران در اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید