ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره کردن شماره تلفن شخص

با محبوبیت نرم‌افزار واتساپ، استفاده از این برنامه برای تبادل پیام با افرادی که نمی‌شناسیم، از جمله شرکت‌ها و مخاطبین برای موقعیت‌های موقت، بسیار رایج است. امکان ارسال پیام در برنامه برای افرادی که خارج از لیست مخاطبین شما هستند، بدون نیاز به اضافه کردن شماره آنها به دفترچه آدرس تلفن خود وجود دارد. با ما در این مقاله همراه شوید تا با روش ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره کردن شماره تلفن شخص آشنا شوید.


روش اول: نحوه ارسال پیام در واتساپ بدون افزودن شماره شخص به دفترچه تلفن

در حالی که شماره تلفن شخص/شرکت مورد نظر را یادداشت کرده‌اید، کافی است مرورگر گوشی خود (فایرفاکس، کروم، سافاری و غیره) را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا آدرس زیر را در بخش آدرس صفحه مرورگر خودتان وارد کنید:
  2. آدرس را با شماره تلفن مورد نظر همراه با کد کشور تکمیل کنید. شماره تلفن و کد کشور را باید در قسمت شماره تماس (contact-number) جایگذاری کنید.
  3. به عنوان مثال، برای دریافت جواب سؤالات متداول در مورد COVID19 از سازمان بهداشت جهانی، می‌توانید از این آدرس استفاده کنید: 
  4. شماره / نام مخاطب نشان داده شده در صفحه واتس اپ را تأیید کنید و برای چت کردن روی دکمه ادامه (Continue) کلیک کنید.
ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره کردن شماره  1

این تمام کاری بود که باید انجام می‌دادید. برای برخی از حساب‌های واتساپ حرفه‌ای (مانند خط تلفن در مثال بالا) برنامه نام نمایه را نشان می‌دهد. در مورد افراد، واتساپ به سادگی شماره تلفن را با کد کشور نشان می‌دهد، زیرا شماره مخاطب به دفترچه تلفن اضافه نشده است.


روش دوم: نحوه ارسال پیام بدون ذخیره شماره تلفن شخص در واتساپ کامپیوتر

تا زمانی که بتوانید واتساپ وب را روی کامپیوتر شخصی خودتان باز کنید، می‌توانید از همین روش در کامپیوتر خودتان استفاده کنید. اگر واتساپ دسکتاپ را روی ویندوز یا macOS نصب کرده باشید، این ترفند کمی بهتر عمل می کند، اما می‌توان از آن در سایر مرورگرهای کامپیوتر خود نیز استفاده کنید.

اگر واتس اپ دسکتاپ را روی کامپیوتر خود نصب و اجرا می‌کنید، مرورگر وب کامپیوتر شخصی خود را باز کنید و اساساً همان مراحل را که در تلفن همراه انجام دادید را دوباره تکرار کنید:

  1. به صفحه https://api.whatsapp.com/send?phone=[contact-number] بروید. باید این آدرس را با شماره تلفن فرد مورد نظر همراه با کد کشور تکمیل کنید.
  2. سپس شماره نشان داده شده در صفحه واتساپ را بررسی کنید و برای چت روی گزینه ادامه (Continue) کلیک کنید.
ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره کردن شماره  2

با کلیک بر روی دکمه ادامه دادن، برنامه WhatsApp نصب شده بر روی کامپیوتر شخصی شما باز می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که بدون افزودن شماره شخص به لیست مخاطبین تلفن، به طور معمول با شخص یا شرکت مورد نظر چت کنید.


از این ویژگی جهت یادداشت‌گذاری در واتس اپ استفاده کنید

ترفند ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره افراد در لیست مخاطبین به شما این امکان را می‌دهد که از برنامه به روشی جدید استفاده کنید.

ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره کردن شماره  3

برای انجام این کار، فقط لازم است که شماره تلفن خودتان را در داخل لینک قرار دهید و WhatsApp به طور خودکار صفحه مکالمه‌ای را با شماره شما باز می‌کند. برای جلوگیری از سردرگمی، قبل از ارسال پیام، با بررسی شماره خودتان و تصویر نمایه خود، تأیید کنید که واقعاً حساب شما است.

هدف این مقاله جمع‌آوری تمام اطلاعات در مورد نحوه ارسال پیام در واتساپ به شماره‌های خارج از لیست مخاطبین شما یا به بیان دیگر بدون ذخیره کردن یک شماره در لیست مخاطبین است. در انتها باید به این نکته اشاره کنم که هر از گاهی دستورالعمل‌ها با تغییر واتساپ یا انتشار گزینه های جدید به روز می‌شوند.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

تنظیمات حریم خصوصی واتساپ

روش استفاده از واتساپ در کامپیوتر با یا بدون تلفن

نحوه انتقال فایل ها در واتساپ گوشی اندروید
دیدگاهتان را بنویسید