4 مرورگر عالی جایگزین برای دستگاه اندرویدی

تصویر نماد مربوط به چهار مرورگر عالی برای اندروید

مرورگر پیش فرض اندروید، به نام “اینترنت”، یک مرورگر بسیار ساده است. این مرورگر به نسخه سیستم عامل Android  شما گره خورده است. مرورگرهای دیگر رابط‌های کاربری قدرتمندتر، قابلیت تنظیم بیشتر و به روزرسانی های مکرر را ارائه می‌دهند.

بر خلاف سیستم عامل iOS اپل، مرورگرهای اندروید می توانند موتورهای رندر خود را اجرا کنند. اگرچه همه مرورگرها این کار را نمی‌کنند.


فایرفاکس(Firefox)

اگر از Firefox در کامپیوتر خود استفاده می‌کنید، قطعاً می‌خواهید نیم نگاهی هم به استفاده از Firefox  برای Android داشته باشید. ویژگی جذاب آن برای کاربران Firefox پشتیبانی از Firefox Sync است. شما می‌توانید به سایت‌هایی که آنها را به عنوان سایت‌های مورد علاقه نشانه‌گذاری کرده‌اید، سابقه سایت‌هایی که مشاهده کرده‌اید و حتی برگه‌های باز Firefox در دستگاه تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید.

تصویر مرورگر فایرفاکس در اندروید

برای دسترسی به نوار برگه صفحه از سمت چپ بکشید یا برای دسترسی به نوار پیمایش از سمت راست بکشید.

در حالی که برخی از کاربران، فایرفاکس را برای اندروید نسبتاً کند معرفی می‌کنند، توسعه دهندگان آن اخیراً فایرفاکس را برای استفاده از ابزارک های بومی اندروید بهینه کرده‌اند. همچنین توسعه دهندگان افزایش قابل توجهی در سرعت فایرفاکس را گزارش کرده‌اند.


کروم بتا (Chrome Beta)

آیا دستگاهی با سیستم عامل  Android 4.0یا بالاتر دارید؟ در این صورت، می‌توانید از نسخه بتا Google Chrome برای Android استفاده کنید. مانند Firefox برای آندروید، این برنامه برای کار با مرورگر Chrome در دستگاه اندرویدی طراحی شده است.

تصویر مرورگر کروم در اندروید

ویژگی‌های برنامه Chrome برای سیستم عامل Android شامل پشتیبانی از برگه‌های نامحدود و حالت ناشناس است.


اپرا مینی و موبایل (Opera Mobile & Opera mini)

برنامه‌هایOpera Mobile  و Opera Mini دو برنامه جداگانه هستند. تفاوت آنها در چیست؟Opera Mobile  مانند سایر موارد موجود در این لیست یک مرورگر کامل است.

تصویر مرورگر اپرا در اندروید 1

برخلاف سایر مرورگرهای اینجا،Opera Mini  ابتدا صفحاتی را که به آنها دسترسی دارید به سرورهای Opera ارسال می‌کند. جایی که قبل از ارسال داده‌ها به شما آنها فشرده می‌شوند. این موضوع می‌تواند میزان استفاده از داده تلفن همراه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. برنامه Opera Mobile همچنین این ویژگی فشرده سازی را به عنوان گزینه‌ای به نام “Opera Turbo” ارائه می‌دهد. اما به طور پیش فرض غیرفعال است.

تصویر مرورگر اپرا در اندروید 2

کاربران نرم افزار Opera در کامپیوتر دسکتاپ همچنین می‌توانند قابلیت Opera Link را در صفحه تنظیمات فعال کنند تا داده مرورگر را با Opera در دستگاه Android همگام سازی کنند.


مرورگر دلفین اچ‌دی (Dolphin HD)

مرورگر Dolphin HD محبوب ترین مرورگر در فروشگاه Google Play است. این مرورگر ویژگی های مختلفی را که در مرورگرهای دیگر وجود ندارد، از جمله افزودنی ها (add-ons)، برگه های مرورگر، شماره گیری سریع، ستون های کناری (sidebar) و پشتیبانی از کنترل صدا (voice control) را ارائه می‌دهد. ویژگی Dolphin Connect این مرورگر به شما امکان می‌دهد داده های مرورگر Dolphin خود را با دیگر دستگاه‌های خود همگام سازی کنید.

تصویر مرورگر دلفین در اندروید
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

پنج راه برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی در اندروید

چگونه تلفن اندرویدی یا تبلت خود را در حالت ایمن بوت کنیم

چگونگی گذاشتن قفل کودک در تبلت یا تلفن هوشمند اندرویدی
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید