آیا می‌توان از برنامه FaceTime اپل در اندروید استفاده کرد

برنامه تماس ویدیویی FaceTime اپل شاید یکی از پرکاربردترین برنامه‌های این شرکت باشد. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا با افرادی که دارایiPhone ،iPad  و Mac هستند یک مکالمه تصویری آسان داشته باشید. اما آیا یک برنامه مانند FaceTime برای اندروید وجود دارد؟ پاسخ این سوال نه است، اما می‌توانید در تماس‌های این برنامه شرکت داشته باشید. در ادامه ما نحوه تماس با برنامه FaceTime اپل در اندروید را به شما توضیح خواهیم داد.

برنامه FaceTime اپل

در سال 2021، با ارائه iOS 15،iPadOS 15  وmacOS 12 Monterey ، اپل راه تماس ویدئویی باFaceTime  را به اندروید، ویندوز و سایر سیستم عامل‌ها باز کرد. اگرچه اپل برنامه‌های اختصاصی را برای این سیستم عامل‌ها منتشر نکرد، اما به آنها اجازه می‌دهد به تماس‌های ایجاد شده در FaceTime  بپیوندند.

برای شروع یک تماس، شخصی که دارایiPhone ،iPad  یا Mac است باید برنامه FaceTime را باز کند، سپس روی دکمه ایجاد پیوند (Create Link) ضربه بزند و دستگاه خود را با یک دستگاهAndroid  به اشتراک بگذارد. سپس دستگاه اندرویدی می‌تواند به تماس بپیوندید و در تماس FaceTime  شرکت کند. راهنمای بیان شده ما در این مقاله می‌تواند شما را به طور کامل راهنمایی کند.

با این حال، اگر به دنبال یک سرویس کنفرانس ویدیویی مستحکم‌تر هستید که بتواند توسط هر یک از طرفین راه اندازی شود، چندین گزینه عالی تماس ویدیویی وجود دارد که در Android کار می‌کنند.

یک توصیه مهم، اگر در فروشگاه Google Play برای یافتن برنامه FaceTime جستجو کردید و برنامه‌هایی با نام FaceTime را یافتید، باید بدانید که آنها برنامه رسمی نیستند و از Apple FaceTime پشتیبانی نمی‌کنند. در بهترین حالت، ممکن است بتوانید با آنها تماس ویدیویی برقرار کنید. اما در بدترین حالت متوجه می‌شوید که یک بدافزار را نصب می‌کنید.

به جای اینکه شانس خود را با آن برنامه‌های دورغین امتحان کنید، برخی از برنامه‌های تماس ویدیویی که برایAndroid  وجود دارد را امتحان کنید. این برنامه‌ها به شما اجازه نمی‌دهند با کاربران Facetime ارتباط برقرار کنید. اما می‌توانید از آنها برای برقراری تماس تصویری با افرادی که از iPhone، گوشی‌های اندرویدی و حتی دستگاه‌هایی دارای سیستم عامل‌های دیگر هستند استفاده کنید. آنها فقط باید همان برنامه را روی دستگاه خود نصب کنند.


برنامه‌های جایگزین برای برنامه FaceTime اپل

در این بخش چندین نوع از برنامه‌هایی که می‌توانید توسط آنها با دیگران تماس تصویری برقرار کنید آورده شده است. این برنامه‌ها می‌توانند جایگزین خوبی برای برنامه FaceTime اپل در اندروید باشند.   

  • برنامه زوم (Zoom): اگر هم برای کار و هم برای خانه یک سرویس تماس ویدیویی وجود داشته باشد، آن برنامه زوم است. احتمال اینکه حداقل یک نفر در هر خانواده از آن برای مدرسه، کار یا برقراری ارتباط با دیگران استفاده کرده باشد زیاد است. برنامه زوم برای ویندوز، مک، اندروید، آیفون، آیپد و لینوکس در دسترس است.
  • برنامه Google Duo: برنامه Google Duo برایAndroid ،iPhone ،iPad  و از طریق مرورگر وب در Windows ،Mac ،Chromebook  و Linux در دسترس است. از تماس‌های  ویدئویی یک به یک و گروهی پشتیبانی می‌کند و می‌توانید این ارتباطات را از طریق Wi-Fi یا اتصال داده تلفن همراه برقرار کنید. برنامه Google Duo همچنین دو ویژگی شسته و رفته را ارائه می‌دهد. قابلیتKnock Knock  به شما امکان می‌دهد ویدیوی شخصی را که با شما تماس می‌گیرد، حتی قبل از پاسخ دادن به تماس، ببینید. همچنین وقتی کسی نتواند به تماس شما پاسخ دهد، می‌توانید یک پیام ویدیویی (تقریباً مانند پیام صوتی) بگذارید.
  • برنامه Google Meet: اگرچه هدف اصلی آن کاربران پولی Google Workspace است، اما Google Meet یک سرویس کنفرانس ویدیویی گروهی عالی است. برخی از ویژگی‌های کاربر پسند مانند زمینه‌های مجازی را ارائه می‌دهد. برنامهGoogle Meet  از طریق مرورگرهای وب درWindows ،Mac ،Chromebook  و Linux در دسترس است و برنامه‌هایی برایAndroid ،iPhone  و iPad وجود دارد.
  • برنامه Facebook Messenger: آیا می شود با استفاده از Facebook Messenger می‌توانید تماس ویدیویی برقرار کنید؟ پاسخ این سوال بله است. شما می‌توانید از این ویژگی تقریباً روی هر سیستم عاملی استفاده کنید. برنامه‌های اختصاصی مسنجر برای آیفون، آیپد و اندروید وجود دارد. اما شما همچنین می‌توانید از این مسنجر در مرورگر وب دسک تاپ خود برای برقراری تماس ویدیویی از ویندوز، مک یا Linux استفاده کنید.
  • برنامه WhatsApp: برنامهWhatsApp  متعلق به فیس بوک در ایالات متحده فوق العاده محبوب نیست، اما یکی از پرکاربردترین برنامه‌های پیام رسان در سطح جهان است. اگر به دنبال یک سرویس پیام رسان جهت ارسال پیام کوتاه، تماس صوتی و تماس تصویری هستید، این برنامه باید بهترین انتخاب خانواده شما باشد. برنامه WhatsApp برایAndroid ،iPhone ،iPad ،Windows ،Mac  و وب در دسترس است.
  • برنامه Skype: این برنامه متعلق به مایکروسافت است. برنامهSkype  یکی از اولین برنامه‌های تماس ویدیویی بود که به یک جریان اصلی در این زمینه تبدیل شد. برنامه اسکایپ برای ویندوز، مک، آیفون، آیپد، لینوکس و اندروید موجود است.
  • برنامه Viber: برنامه وایبر یک برنامه غنی از ویژگی است که می‌توانید از آن برای تماس‌های  ویدیویی و اهداف مختلف دیگر استفاده کنید. میلیون ها کاربر در سراسر جهان از این برنامه استفاده می‌کنند. این برنامه برای سیستم عامل‌های مختلفی مانندiPhone ،iPad ،Android ،Windows ،Mac و Linux در دسترس است.

در انتها باید بیان کنم که شما باید مطمئن شوید که برنامه‌ای را که می‌خواهید نصب کنید و از آن برای ارتباط با دیگران استفاده کنید، آن اشخاص هم آن برنامه را داشته باشند. شما با این کار می‌توانید تقریبا با هر کسی در دنیا تماس ویدیویی برقرار کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ویرایش اسکرین شات در اندروید

تنظیم شدت لرزش گوشی اندرویدی

بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی
دیدگاهتان را بنویسید