بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی

بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی یک مسئله بسیار مهم است. مسئله این است که راهی آسان یا داخلی برای بررسی سلامت باتری گوشی در اندروید وجود ندارد. این موضوع یک نقض واضح از طرف Google است. اما خوشبختانه می‌توانید با یک برنامه نصبی این خلاء را پر کنید. اگرچه چندین گزینه نرم‌افزاری برای انجام این کار وجود دارد، اما ما اخیراً برنامه‌ای به نام AccuBattery پیدا کرده‌ایم که بهتر از بقیه نرم افزارها کار می‌کند.

با این حال، قبل از شروع استفاده از برنامه باید یک نکته را روشن کنیم. از آنجا که اندروید به طور داخلی راهی برای نظارت بر سلامت باتری ندارد، هر برنامه‌ای که برای این منظور استفاده می‌شود باید روزها، هفته‌ها و ماه‌ها قبل از اینکه بتواند سلامت باتری را تعیین کند، باتری شما را تحت نظر داشته باشد. در حالی که AccuBattery شروع به گرفتن داده در مورد سلامت باتری دستگاه شما در چند چرخه شارژ می‌کند، هرچه بیشتر از آن استفاده کنید دقیق تر می‌شود.

اولین قدم نصب AccuBattery است. شایان ذکر است که این برنامه کارایی‌هایی بیش از اندازه گیری سلامت باتری شما را انجام می‌دهد. اگرچه ما در اینجا بر روی اندازه گیری سلامت باتری تمرکز می‌کنیم.

بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی - 1

در صفحه زیر به شما این امکان را می‌دهد تا یک نوار لغزشی را تنظیم کنید. این کار برای این انجام می‌شود تا هنگامی که به یک میزان خاص از باتری گوشی مصرف شد به شما اطلاع دهد. تنظیمات پیش فرض 80 درصد است که به نوعی به عنوان بهترین مکان برای شارژ باتری برای سلامتی و طول عمر باتری پذیرفته شده است.

در پایان نصب برنامه AccuBattery یک بررسی بسیار سریع انجام می‌دهد. سپس ظرفیت باتری موجود در دستگاه شما را تشخیص می‌دهد.

بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی - 2

توجه: نسخه‌های رایگان و پولی نرم افزار AccuBattery در دسترس است. اما برای نظارت بر سلامت باتری خود به نسخه Premium یا پولی آن نیازی ندارید.

بعد از نصب برنامه فقط از دستگاه خود به صورت عادی استفاده کنید. یعنی همان کاری را که همیشه انجام می‌دهید را انجام بدهید. با گذشت زمان برنامه AccuBattery چرخه شارژ و دشارژ شما را ردیابی می‌کند. سپس از این اطلاعات برای کنترل سلامت باتری شما استفاده می‌کند.

برای نگاه کردن به این اطلاعات، روی گزینه سلامت (Health) در پایین صفحه ضربه بزنید. در ابتدای کار، برنامه فقط موارد خالی را در اینجا نشان می‌دهد. به این دلیل که هنوز هیچ اطلاعاتی برای نشان دادن وجود ندارد. از آنجا که Android اطلاعات تاریخی باتری را به برنامه ها ارائه نمی‌دهد، اساساً کار جمع آوری این اطلاعات باید از ابتدا شروع شود.

بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی - 3

اما در این برنامه هم موارد بیشتری وجود دارد. با گذشت زمان، برنامه AccuBattery فرسایش باتری و ظرفیت کلی شما را ردیابی می‌کند. باز هم می‌گویم، این اعداد با گذشت زمان پر می‌شوند و هرچه بیشتر از گوشی خود استفاده کنید، بهتر می‌شود.

یک یادداشت کوچک نیز وجود دارد که به شما می‌گوید ظرفیت باتری چیست، اما اگر بخواهید می‌توانید آن را رد کنید.

هنگام شارژ و دشارژ گوشی خود، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت باتری گوشی، این صفحه را مرتباً بررسی کنید.

بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی - 4

بعد از دو یا سه بار شارژ، وضعیت سلامتی گوشی من را در حدود 95 درصد نشان داد. اما با گذشت زمان و تنظیم شارژ به صورت شبانه ظرفیت کلی آن به 97 درصد بهبود یافته است.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید با یک ضربه

بررسی میزان مصرف باتری گوشی توسط برنامه‌ها در اندورید

نحوه خاموش کردن 5G در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید