چگونگی ویرایش و برش عکس در اندروید

ویرایش یا برش دادن یک عکس در اندروید کاری بسیار ساده به نظر می رسد، اما اگر نمی‌دانید  از کجا باید شروع کنید می‌تواند ناامید کننده باشد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ساده‌ترین ویرایشگر عکس برای اندروید استفاده کنید.

برنامه Google Photos یک برنامه بسیار محبوب است که از قبل روی بسیاری از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های Android نصب شده است. برای استفاده از برنامه به عنوان گالری عکس، نیازی به استفاده از پشتیبان ابری Google نیست، اگرچه بسیاری افراد از این قابلیت استفاده می‌کنند. همچنین این برنامه دارای ساده‌ترین و بهترین ابزارهای ویرایش و برش عکس برای اندروید است.

ابتدا برنامه Google Photos را باز کنید یا آن را از طریق فروشگاه Google Play در دستگاه اندروید خود نصب کنید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 1

اگر برای اولین بار برنامه را باز می‌کنید، از شما سوال می‌شود که آیا می‌خواهید از ویژگی ذخیره‌سازی ابری برای پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی (Back Up & Sync) استفاده کنید. این مورد برای استفاده از Google Photos لازم نیست، بنابراین در صورت تمایل می‌توانید از آن صرف نظر کنید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 2

همچنین می‌توانید بخش های مربوط به آموزش را رد (Skip) کنید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 3

برای شروع، یک عکس را انتخاب کنید. پوشه‌های دستگاه را می‌توانید از برگه کتابخانه (Library) انتخاب کنید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 4

با باز کردن عکس، روی دکمه ویرایش (Edit) ضربه بزنید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 5

اولین چیزی که مشاهده خواهید کرد تعدادی ویرایش پیشنهادی است که می‌توانید انجام دهید. اینها معمولاً مواردی مانند گزینه افزودن (Enhance) یا تنظیمات دمای رنگ است. فقط یک ضربه بزنید تا اعمال شود.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 6

در امتداد پایین یک ردیف زبانه با ابزارهای مختلف قرار دارد. مورد بعدی برش (Crop) است، با تعداد متنوعی از گزینه‌های برش (همانطور که در زیر نشان داده شده است). به راحتی دستگیره‌های موجود در 4 گوشه کادر را بکشید تا عکس را برش بزنید و به آنچه دوست دارید برسید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 7

برگه بعدی، تنظیم کردن (Adjust) است. اینجاست که می‌توانید دسته‌ای از ابزارهای ویرایش حرفه‌ای را پیدا کنید. این ابزارها شامل مواردی مانند روشنایی، کنتراست، نقطه سفید، اشباع، رنگ پوست و موارد دیگر. ابزاری را برای تنظیم آن انتخاب کنید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 8

گزینه بعدی فیلترها (Filters) است. اگر از اینستاگرام استفاده کرده باشید باید برای شما آشنا باشد. این گزینه دارای مواردی از پیش تنظیم شده‌ای هستند که با یک ضربه کاملاً شکل را تغییر می‌دهند.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 9

سرانجام، برگه بیشتر (More) که دارای برنامه‌های دیگری است که ممکن است در دستگاه شما موجود باشد. از قابلیت علامت‌گذاری (Markup) می‌توان برای نقاشی روی عکس استفاده کرد. من برنامه Snapseed  را بر روی گوشی خود نصب کرده‌ام، بنابراین در اینجا نیز ذکر شده است.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 10

پس از ویرایش و برش عکس خود، روی دکمه‌های ذخیره (Save) یا ذخیره کپی (Save Copy) در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

ویرایش و برش عکس در اندروید - 11
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چگونگی ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید

چگونگی به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای در اندروید

روش پیدا کردن فایل دانلود شده در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید