روش مشاهده سابقه اعلان ها در اندروید

اعلان ها (Notifications) یکی از اجزای اصلی تلفن های هوشمند است. اگر قبل از خواندن اعلان به طور تصادفی یکی از آنها را ببندید، ممکن است این موضوع برای شما آزاردهنده باشد. تاریخچه اعلان که در اندروید نسخه 11 معرفی شده است، گزارشی از هر اعلانی را که شما به طور تصادفی یا عمدی رد کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد. در اینجا نحوه مشاهده سابقه اعلان ها در اندروید به طور کامل بیان شده است.

ویژگی سابقه اعلان ها در اندروید به طور پیش فرض فعال نیست. با روشن شدن این ویژگی، هر اعلانی را که طی 24 ساعت گذشته دریافت کرده باشید را ثبت می‌کند. این موضوع شامل اعلان ها و هشدارهای سیستمی است که خود به خود ظاهر و ناپدید می‌شوند هم می‌شود.

برای روشن کردن این ویژگی انگشت خودتان را از بالای صفحه گوشی یا تبلت اندرویدی خودتان به پایین بکشید. این کار را یک یا دو بار باید انجام بدهید که به سازنده دستگاه بستگی دارد. سپس روی نماد چرخدنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات (Settings) باز شود.

سابقه اعلان ها در اندروید - 1

گزینه برنامه ها و اعلان ها (Apps & Notifications) را از فهرست پیدا و آن را انتخاب کنید.

سابقه اعلان ها در اندروید - 2

سپس، روی گزینه اعلان ها (Notifications) ضربه بزنید.

سابقه اعلان ها در اندروید - 3

در بالای صفحه، گزینه سابقه اعلان (Notification History) را انتخاب کنید.

سابقه اعلان ها در اندروید - 4

در آخر، کلید استفاده از سابقه اعلان (Use Notification History) را در بالای صفحه روشن کنید.

سابقه اعلان ها در اندروید - 5

در ابتدا گزارش خالی خواهد بود، اما پس از فعال کردن این ویژگی، ذخیره اعلان ها شروع می‌شود. هنگامی که اعلان ها در گزارش ظاهر می‌شوند، با ضربه زدن روی آنها، شما می‌توانید دقیقاً مانند یک اعلان عادی به برنامه مرتبط با آن برنامه بروید.

سابقه اعلان ها در اندروید - 6

دفعه بعد که به طور تصادفی اعلانی را حذف کردید، با خیال راحت می‌توانید به این بخش مراجعه کنید تا ببینید اعلانی که حذف شده بود مربوط به کدام برنامه و دارای چه محتوایی بوده است.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

فعال یا غیرفعال کردن بررسی کننده غلط املایی در اندروید

روشن کردن حالت تاریک در اندروید

تغییر نام گوشی در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید