بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی اندروید در حالت عادی

بعد از مدتی کار کردن با دستگاه‌های اندروید زمانی فرا می‌رسد که باید آنها را تنظیم مجدد کرد. شاید هم بخواهید قبل از اینکه آن را به فروش برسانید آن را تنظیم مجدد کنید. خوشبختانه این کار چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. ما در این مقاله روش بازگشت به تنظیمات کارخانه ( ریست کردن گوشی یا ریست فکتوری ) در گوشی های اندروید مانند سامسونگ ، شیائومی و غیره را به شما آموزش می‌دهیم.

اگر دستگاه شما هنوز کاملاً فعال است، به این معنی که روشن است و می‌توانید از آن استفاده کنید. در نتیجه باید بتوانید آن را از منوی تنظیمات به حالت کارخانه بازنشانی کنید. این فرآیند در همه تولیدکنندگان گوشی های هوشمند مانند سامسونگ بسیار شبیه است. اما به خاطر داشته باشید که ممکن است جمله‌بندی بین گوشی های اندروید اندکی متفاوت باشد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد منوی تنظیمات شوید. انگشت خودتان را یک یا دو بار از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد چرخدنده در بخش اعلان ضربه بزنید.

نشان دهنده مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه 1

در منوی تنظیمات، به قسمت سیستم (System) بروید. دارندگان سامسونگ باید به دنبال بخش مدیریت عمومی (General Management) باشند.

نشان دهنده مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه 2

در صورت نیاز بخش پیشرفته (Advanced) را باز کنید و گزینه تنظیم مجدد (Reset Options) را انتخاب کنید. دارندگان سامسونگ گزینه بازنشانی (Reset) را مشاهده می‌کنند.

نشان دهنده مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه 3

اکنون به دنبال گزینه پاک کردن تمام داده‌ها (بازگشت به حالت کارخانه) (Erase All Data (Factory Reset)) و یا گزینه تنظیم مجدد داده‌های کارخانه (Factory Data Reset) باشید.

نشان دهنده مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه 4

با اخطاری مواجه خواهید شد که به شما اطلاع می‌دهد این فرایند تمام داده‌های ذخیره‌سازی شده داخلی گوشی یا تبلت اندرویدی شما را پاک می‌کند. روی دکمه پاک کردن تمام داده‌ها (Erase All Data) یا تنظیم مجدد (Reset) ضربه بزنید.

نشان دهنده مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه 5

الگوی قفل، پین یا گذرواژه خود را وارد کنید تا تأیید کنید که می‌خواهید گوشی یا تبلت خودتان را بازنشانی کنید. سپس یکبار دیگر روی دکمه ضربه بزنید تا مراحل تکمیل شود. بعد از این دیگر بازگشتی وجود ندارد.

نشان دهنده مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه 6

دستگاه بلافاصله راه اندازی مجدد می‌شود و انیمیشن پاک کردن (erasing) نشان داده می‌شود. پس از مدت کوتاهی، گوشی یا تبلت اندرویدی برای آخرین بار خود را راه اندازی مجدد می‌کند و از شما می‌خواهد که مراحل راه اندازی را تکمیل کنید.

در حالی که تنظیم مجدد یا بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی اندروید، حافظه داخلی را کاملاً پاک می‌کند، شایان ذکر است که ممکن است کارت SD را پاک نکند. این امر بین دستگاه‌ها متفاوت خواهد بود، اما اگر قصد فروش یا خلاص شدن از شر دستگاه را دارید، توصیه می‌شود که کارت SD را به طور کامل حذف کرده یا ابتدا روی رایانه شخصی خود فرمت کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

عدم نمایش شماره تماس گیرنده در گوشی اندروید

خالی شدن باتری گوشی اندروید

حذف برنامه در گوشی اندروید
2/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید