خاموش کردن حسگر گوشی اندروید با یک ضربه

گوشی شما شخصی‌ترین وسیله شما است. این وسیله تقریباً همیشه با شماست و قادر به شنیدن، دیدن هر کاری است که انجام می‌دهید. اما اگر می خواهید این سنسورها را قبل از رفتن به یک جلسه حساس خاموش کنید، چه می‌کنید؟ در حالی که Android برای غیرفعال کردن ردیابی موقعیت مکانی و اتصال گوشی همراه، ضامن های سریع ارائه می‌دهد، هیچ گزینه مستقیمی برای خاموش کردن بقیه حسگرهای گوشی مانند دوربین یا میکروفون وجود ندارد. خوشبختانه، اندروید یک نوع تنظیمات مخفی دارد که به شما امکان می‌دهد تمام حسگر های گوشی خود را با یک ضربه خاموش کنید. با ما در این مقاله همراه باشید تا نحوه خاموش کردن حسگر های گوشی اندروید با یک ضربه را فرا بگیرید.

توجه داشته باشید که این گزینه فقط برای گوشی های دارای Android 10 یا بالاتر در دسترس است.

برای این منظور، ابتدا بایدDeveloper Options ، مجموعه‌ای از ابزارهای اضافی Google را که در درجه اول برای سازندگان برنامه‌های Android است، فعال کنید. جای نگرانی نیست زیرا شما کاملاً مجاز هستید و ضمانت گوشی شما را باطل نمی‌کند. گوگل، در مستندات خود، همچنین اشاره کرده است که این ویژگی علاوه بر کمک به توسعه دهندگان، همچنین راهی برای کنترل سنسورهای دستگاه خود به کاربران را ارائه می‌دهد.

برای فعال کردن گزینه‌های برنامه نویس باید مراحل زیر را انجام بدهید. ابتدا برنامه تنظیمات (Settings) را در گوشی Android خود راه اندازی کنید. سپس به پایین منو بروید و قسمت درباره گوشی (About Phone) را باز کنید.

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید - 1

گزینه‌ای به نام شماره ساخت (Build Number) را پیدا کنید. دارندگان گلکسی سامسونگ می‌توانند این گزینه را در بخش اطلاعات نرم افزار (Software Information) پیدا کنند. مرتباً روی آن ضربه بزنید تا اینکه گوشی هوشمند از شماPIN ، الگو یا رمز ورود قفل صفحه خود را بخواهد.

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید - 2

پین، الگو یا رمز ورود خود را وارد کنید. سپس یک پیام دریافت خواهید کرد که می‌گوید: شما اکنون یک توسعه دهنده هستید (You are now a developer).

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید - 3

به صفحه اصلی تنظیمات برگردید و به بخش سیستم (System) > گزینه‌های توسعه دهنده (Developer Options) بروید. دارندگان سامسونگ گزینه‌های توسعه دهنده را در پایین منوی تنظیمات پیدا می‌کنند.

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید - 4

به پایین بروید تا گزینه Quick Settings Developer Tiles را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید - 5

ضامن سنسورهای خاموش (Sensors Off) را فعال کنید.

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید - 6

اکنون، وقتی بخش اعلان گوشی خود را از بالای صفحه پایین می‌کشید، یک آیکن جدید در بخش تنظیمات سریع به نام سنسورها خاموش (Sensors Off) خواهید داشت.

خاموش کردن حسگر گوشی اندروید - 7

به طور پیش فرض، اندروید سنسورهای خاموش را به عنوان اولین آیکن در شبکه تنظیمات سریع اضافه می‌کند. در صورت عدم تمایل، می توانید با تنظیم مجدد پنل، آن را جابجا کنید.

وقتی گزینه سنسورها خاموش را فعال می‌کنید، گوشی شما بیشتر سنسورهای خود از جمله دوربین ها، میکروفون، شتاب سنج، ژیروسکوپ و موارد دیگر را خاموش می‌کند. اگر برنامه ای مانند سرویس گیرنده دوربین داخلی گوشی شما سعی کند به هر یک از این عناصر دسترسی پیدا کند، یا خطایی را اعلام می‌کند یا اصلا کار نمی‌کند.

بقیه عملکردهای گوشی هوشمند شما، از جمله Wi-Fi و شبکه گوشی، به عملکرد عادی خود ادامه خواهند داد. بنابراین، گزینه سنسورها خاموش، برای سناریوهای خاص می تواند مفید واقع شود. حتی در شرایطی که فقط به دنبال یک تجربه گوشی همراه خصوصی تر هستید می تواند مفید باشد. با تنظیم سریع، می توانید با یک ضربه دوباره آن را روشن کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بررسی میزان مصرف باتری گوشی توسط برنامه‌ها در اندورید

نحوه خاموش کردن 5G در اندروید

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش گوشی اندرویدی
دیدگاهتان را بنویسید