روشن کردن حالت تاریک در اندروید

حالت تاریک (Dark Mode) یکی از ویژگی‌های سیستم عامل‌های موبایل و دسک‌تاپ است که رابط کاربری (UI) را به پس زمینه تیره تغییر می‌دهد. بسیاری از افراد به دلیل راحت بودن چشم، به خصوص در شب، حالت تاریک را دوست دارند. دستگاه‌های Android دارای حالت تاریک نیز هستند. در این مقاله نحوه روشن کردن حالت تاریک در اندروید بیان شده است.

اندروید از ورژن 10 به طور رسمی از حالت تاریک سیستم پشتیبانی کرده است. این بدان معنی است که بسیاری از قسمت‌های سیستم عامل را تحت تأثیر قرار می‌دهد، از جمله برخی از برنامه‌های نصب شده توسط خود فرد. روشن کردن حالت تاریک آسان است و معمولاً می‌توانید انتخاب کنید که در شب نیز به طور خودکار فعال شود.

ابتدا انگشت خودتان را از بالای صفحه گوشی به پایین بکشید (یک یا دوبار بسته به سازنده دستگاه شما) و روی نماد چرخدنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 1

بعد، به بخش تنظیمات نمایش بروید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 2

در اینجا بسته به تولید کننده تلفن یا تبلتی که استفاده می‌کنید، همه چیز متفاوت به نظر می‌رسد. اکثر آنها حالت تاریک را حالت تاریک (Dark Mode) یا تم تاریک (Dark Theme) می‌نامند، اما برخی دیگر آن را حالت شب (Night Mode) می‌نامند. ممکن است در این صفحه گزینه‌ای برای فعال کردن آن وجود داشته باشد.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 3

برای دسترسی به گزینه‌های بیشتر، می‌توانید روی تم تاریک در تلفن‌هایی مانند Google Pixel ضربه بزنید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 4

دستگاه‌های گلکسی سامسونگ (Samsung Galaxy) تنظیمات حالت تاریک را ارائه می‌دهند.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 5

گزینه‌های Dark Mode بسته به سازنده دستگاه متفاوت خواهد بود. بسیاری از گزینه‌های این حالت به شما این امکان را می‌دهد که حالت تاریک را به طور خودکار هنگام غروب آفتاب روشن و هنگام طلوع آفتاب خاموش کنید. همچنین می‌توانید یک برنامه سفارشی انتخاب کنید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 6

همانطور که در گوگل پیکسل (Google Pixel) مشاهده می‌شود، می‌توانید برنامه خودکار حالت تاریک خود را انتخاب کنید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 7

و این موضوع همانند تلفن‌های هوشمند سامسونگ گلکسی است.  

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 8

اگر می‌خواهید برنامه‌ها از تنظیم حالت تاریک پیروی کنند، می‌توانید داخل برنامه به دنبال تنظیمات تم باشید. اگر از حالت تاریک کل سیستم پشتیبانی کند، گزینه‌ای را برای تم جهت دنبال کردن حالت سیستم مشاهده خواهید کرد.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 9

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید قرار دادن ضامن حالت تاریک در تنظیمات سریع است. برای این کار، دو بار از بالای صفحه به پایین بکشید تا منوی تنظیمات سریع، باز شود. نماد مداد را جستجو کرده و ضربه بزنید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 10

بخشی با ضامن های استفاده نشده ظاهر می‌شود. به دنبال ضامن حالت تاریک یا تم تاریک بگردید و آن را به قسمت تنظیمات سریع بکشید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 11

پس از پایان کار بر روی نماد علامت تیک یا پیکان بازگشت ضربه بزنید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 12

اکنون می‌توانید از پنل تنظیمات سریع حالت تاریک را به راحتی روشن و خاموش کنید.

روشن کردن حالت تاریک در اندروید - 13

حالت تاریک یک روش عالی برای سهولت نمایش در هنگام شب است. به علاوه حتی می تواند کمی در باتری نیز صرفه جویی کند. اگر از این ویژگی برخوردار هستید، حتما از آن استفاده کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

تغییر نام گوشی در اندروید

نحوه زمان بندی برای ارسال پیام متنی در اندروید

نحوه افزودن چندین حساب گوگل در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید