تغییر وضوح صفحه گوشی سامسونگ S20

گوشی های سری S سامسونگ (S20، S20Plus، S20 Ultra) دارای یک نمایشگر خیره کننده است که می‌تواند در حالت 120 هرتز کار کند. هنگامی که شما این گوشی را از جعبه خود خارج می‌کنید در حالت WQHD Plus (3200 x 1440)  تنظیم شده است که فقط با 60 هرتز کار می‌کند. در این حالت بیشترین مصرف باتری را دارد. اگر می خواهید وضوح صفحه خود را تغییر دهید، می‌توانید آن را روی حالت HD Plus (1600 x 720) و یا FHD Plus (2400 x 1080) تنظیم کنید. در ادامه این مطلب چگونگی تغییر وضوح صفحه گوشی سامسونگ S20 به طور کامل بیان شده است.

هنگامی که قصد تغییر وضوح صفحه نمایش دستگاه سامسونگ گلکسی S20 خود را کردید می‌توانید به منوی تنظیمات بروید. ساده‌ترین راه برای این کار کشیدن انگشت به پایین از بالای صفحه برای باز کردن بخش سایه اعلان‌ها است. از آنجا روی نماد چرخدنده در کنار دکمه روشن/خاموش ضربه بزنید.

انتخاب گزینه تنطیمات (چرخدنده)

همچنین می‌توانید از صفحه اصلی گوشی به سمت بالا بکشید تا کشوی برنامه‌ها را باز کنید. در این شرایط 2 راه دارید. اول اینکه از کادر جستجو در بالای صفحه استفاده کنید. دوم برای راه اندازی برنامه تنظیمات (Settings) بین پنل‌ها پیمایش کنید.

در مرحله بعد، گزینه نمایش (Display) را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه نمایش (Display)

به پایین لیست بروید و سپس روی دکمه وضوح صفحه (Screen Resolution) ضربه بزنید. وضوح صفحه نمایش فعلی Galaxy S20 شما در زیر این عنوان نمایش داده شده است.

انتخاب گزینه وضوح صفحه (Screen Resolution)

در انتها، وضوح صفحه مورد نظر خود را انتخاب کنید. گزینه‌های شما در اینجا شامل HD Plus (1600 x 720) و FHD Plus (2400 x 1080) و WQHD Plus (3200 x 1440) است. پس از انتخاب خود، روی دکمه اعمال (Apply) ضربه بزنید تا بتوانید تغییرات خود را ذخیره کنید.

انتخاب میزان کیفیت صفحه

تغییر وضوح صفحه نمایش در گوشی سامسونگ S20 بسیار ساده است. به یاد داشته باشید که فقط درصورتی که تلفن هوشمند روی حالت FHD Plus تنظیم شود، می‌توانید از صفحه نمایش 120 هرتز استفاده کنید. توصیه می‌کنیم به تنظیمات میانی پایبند باشید. زیرا در مقایسه با WQHD Plus، از باتری کمتری استفاده می‌کند و در نتیجه عمر باتری گوشی شما افزایش می‌یابد.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه نمایش درصد باتری در Samsung Galaxy S20

نحوه غیر فعال کردن نوار ابزار Screenshot در Galaxy S20

نحوه روشن کردن حالت تاریک در Samsung Galaxy S20
دیدگاهتان را بنویسید