سفارشی کردن نوار پیماش گوشی سامسونگ S8

سامسونگ پس از سالها داشتن یک دکمه اختصاصی خانه و کلیدهای ناوبری فیزیکی، طرح سنتی خود را برای رویکرد مجازی مدرن‌تر در سری گوشی های Galaxy S8 و S8 Plus رها کرد. در نتیجه، اکنون می‌توانید نوار پیمایش را با توجه به سلیقه خودتان سفارشی کنید. با ما در این مقاله جهت یادگیری روش سفارشی کردن نوار پیماش گوشی سامسونگ S8 همراه باشید.

برای شروع به سفارشی کردن نوار پیماش گوشی سامسونگ S8 ، انگشت خودتان را در بالای صفحه گوشی قرار بدهید. سپس آنرا به پایین بکشید تا نوار اعلان نمایش داده شود. سپس روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

سفارشی کردن نوار پیماش - 1

از آنجا، روی گزینه نمایش (Display) ضربه بزنید.

سفارشی کردن نوار پیماش - 2

در این منو حدود سه چهارم مسیر را به پایین پیمایش کنید. بعد از مشاهده گزینه نوار پیمایش (Navigation Bar) روی آن ضربه بزنید.

سفارشی کردن نوار پیماش - 3

این منو فقط دارای تعداد انگشت شماری گزینه ساده است. می‌توانید رنگ را در قسمت اول (Background Color) تنظیم کنید. چند رنگ از قبل انتخاب شده، اما می‌توانید روی آخرین دایره که به صورت رنگین کمان است ضربه بزنید تا هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید.

سفارشی کردن نوار پیماش - 4

همچنین می‌توانید روش باز کردن قفل گوشی با دکمه صفحه اصلی را در اینجا (بخش Buttons) دقیقاً مانند دستگاه‌های قبلی انتخاب کنید. باز کردن قفل صفحه با دکمه های مجازی یک ویژگی بسیار جالب است. سامسونگ در حفظ بسیاری از قابلیت‌های کاربران سابق گلکسی مانند دکمه فیزیکی صفحه اصلی بسیار عالی عمل کرده است.

سفارشی کردن نوار پیماش - 5

در غیر این صورت، می‌توانید طرح دکمه را در اینجا تغییر دهید. طرح traditional Back-Home-Recents را انتخاب کنید یا با گزینه Samsung’s Recent-Home-Back همراه شوید.

سفارشی کردن نوار پیماش - 6

سرانجام، می‌توانید از بخش میزان حساست دکمه خانه (Home button Sensitivity) تنظیم کنید که چقدر دکمه خانه را فشار دهید تا واجد شرایط فشار سخت (hard press) شود.

سفارشی کردن نوار پیماش - 7

گرچه این موضوع از نظر ماهیت و کاربرد ساده به نظر می‌رسد اما در واقع یک تحول عظیم برای سامسونگ است. همچنین این قابلیت باعث می‌شود که Galaxy S8 وS8 Plus  بیشتر با سایر گوشی های اندرویدی همخوانی داشته باشد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بهترین ویژگی های سامسونگ گلکسی که احتمالاً استفاده نمی‌کنید

روش همگام سازی اطلاعات برنامه سلامتی سامسونگ با گوگل فیت

روش غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ گلکسی
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید