غیر فعال کردن دستیار سامسونگ

اگر از کاربران اندروید هستید، احتمالاً از دستیار گوگل استفاده می‌کنید. اما اگر یکی از کاربران گلکسی های سامسونگ هستید، دستیار شخصی Bixby سامسونگ می‌تواند برای شما آزار دهنده باشد به ویژه با دکمه Bixby در گلکسی S8، S9 و Note 8. اما خبر خوب این است که غیر فعال کردن دستیار سامسونگ آسان است.

چیزی که در مورد Bixby وجود دارد این است که واقعاً غیرضروری است. اگر به نوعی علاقه مند به Bixby هستید یا حداقل می‌خواهید قبل از تصمیم به خلاص شدن از شر آن به راحتی آن را امتحان کنید، می‌توانید به استفاده از آن ادامه دهید و فقط خود دکمه را غیرفعال کنید. در ادامه توضیحات کاملی در مورد این دستیار بیان شده است.


چگونگی غیر فعال کردن دستیار سامسونگ

برای غیر فعال کردن دستیار سامسونگ ، باید حداقل یک بار آن را فشار دهید و سپس Bixby را تنظیم کنید.

اگر قصد استفاده از Bixby را بدون استفاده از دکمه دارید، باید وقت بگذارید و Bixby را به درستی تنظیم کنید. اگر می‌خواهید به هیچ وجه از Bixby استفاده نکنید، می‌توانید از راه اندازی آن جلوگیری کنید.

بعد از راه اندازی Bixby، وقت آن است که دکمه آن را غیرفعال کنید. روی نماد چرخدنده در سمت راست و بالای صفحه ضربه بزنید.

نحوه غیر فعال کردن Bixby سامسونگ - 1

با این کار یک منوی سریع Bixby Key باز می‌شود. این منو به معنای واقعی کلمه فقط شامل یک ضامن است، بنابراین آن را خاموش کنید.

نحوه غیر فعال کردن Bixby سامسونگ - 2

از این به بعد، وقتی روی دکمه Bixby ضربه بزنید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. دیگر خانه Bixby برای شما وجود ندارد. نکته جالب اینجاست که اگر همچنان از صدای Bixby برای کاری استفاده می‌کنید، هنوز هم می‌توانید برای ظاهر شدن Voice دکمه را به صورت طولانی مدت فشار دهید.


چگونه Bixby را کاملاً غیرفعال کنیم

اگر همه شما به دنبال استفاده از دستیار گوگل هستید و نمی‌خواهید از Bixby استفاده کنید می‌توانید آن را به طور کامل خاموش کنید. برای انجام این کار ابتدا باید Bixby را راه اندازی کنید، بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، مراحل نصب را انجام دهید.

اگر قبلا دکمه را غیرفعال کرده باشید الان کافیست فقط صفحه اصلی را از سمت چپ بکشید. با این کار صفحه Bixby Home نشان داده می‌شود.

روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و سپس گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

نحوه غیر فعال کردن Bixby سامسونگ - 3

به پایین به بخش صدا بروید و ضامن Bixby Voice را خاموش کنید. اکثر گزینه های زیر آن فوراً خاکستری می‌شوند، به این معنی که غیرفعال هستند. این همان چیزی است که ما می‌خواهیم.

نحوه غیر فعال کردن Bixby سامسونگ - 4

برای از بین بردن همه آثار مربوط بهBixby  باید Bixby Home را خاموش کنید.

برای انجام این کار، به صفحه اصلی بروید و آن را به مدت طولانی فشار دهید. صفحه اصلی را به سمت چپ بکشید تا صفحه اصلی Bixby ظاهر شود. در بالا، دکمه Bixby Home را خاموش کنید. با این کارBixby  برای همیشه از بین می‌رود. یا حداقل تا زمانی که دوباره آن را فعال نکنید دیگر برای شما دردسر ایجاد نخواهد کرد.

نحوه غیر فعال کردن Bixby سامسونگ - 5


چگونه Bixby را برگردانیم

اگر تغییر عقیده دادید و خواستید Bixby را از حالت غیر فعال خارج کنید، می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های بخش قبلی و فعال کردن مجددBixby Home ، آن را دوباره فعال کنید.

پس از آن، می‌توانید Bixby Voice را از فهرست تنظیمات و دکمه Bixby را دوباره فعال کنید.

لازم به ذکر است که اگر نمی‌خواهید کاملاً از شر آن خلاص شوید، می‌توانید مواردی را از ویژگی Bixby فعال و مابقی را غیر فعال کنید. به عنوان مثال، می‌توانید دکمه Bixby را خاموش کنید، اما Bixby Voice و Bixby Home را فعال بگذارید. یا از شر خانه خلاص شوید و از دکمه استفاده کنید. یا هر نوع تغییر دیگری که می‌خواهید را به راحتی اعمال کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ

سفارشی کردن نوار پیماش در گوشی سامسونگ گلکسی S8

بهترین ویژگی های سامسونگ گلکسی که احتمالاً استفاده نمی‌کنید
دیدگاهتان را بنویسید