غیر فعال کردن دستیار صوتی گوشی سامسونگ S20

دستیار صوتی گوشی سامسونگ S20 یا همان Bixby، از قبل روی مدل‌های Galaxy S20 Plus ،S20 و S20 Ultra نصب شده است و به راحتی می‌توانید آن را فعال کنید. خوشبختانه، سامسونگ به شما اجازه می‌دهد تا همه موارد Bixby را خاموش و غیرفعال کنید تا دیگر مزاحمتی برای شما ایجاد نکند. برای یادگیری طرز غیر فعال کردن Bixby در سامسونگ گلکسی S20 در این مقاله همراه ما باشید.

برنامه دستیار صوتی گوشی سامسونگ S20 می‌تواند در سراسر Galaxy S20 شما پیاده سازی شود. عملکرد این برنامه در فشار طولانی دکمه روشن/خاموش، ویژگی‌های اتوماسیون، تشخیص صدا و حتی صفحه اصلی دستگاه پنهان است. حذف دستیار مجازی از هر یک از این مکان‌ها باعث از بین رفتن هیچ عملکردی در تلفن شما نمی‌شود. بنابراین پیش بروید و همه مواردی را که استفاده نمی‌کنید غیرفعال کنید.


دکمه Side/Power را مجدداً انتخاب کنید

اگر از هر یک از تلفن های هوشمند یاد شده در بالا استفاده می‌کنید، به سرعت خواهید فهمید که با فشار طولانی مدت روی دکمهSide ،Bixby  راه اندازی می‌شود نه منوی Power.

با کشیدن صفحه اعلان به پایین، روی نماد چرخدنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات Galaxy S20 باز شود. به پایین این منو بروید و گزینه Advanced Features را انتخاب کنید و سپس دکمه Side Key را انتخاب کنید. در آخر، روی گزینه منوی خاموش کردن (Power Off Menu) در بخش فشار دهید و نگه دارید (Press and Hold) ضربه بزنید. 


صدای کلید واژه سلام Bixby را خاموش کنید

هنگام تنظیم تلفن هوشمند خود، ممکن است سامسونگ از شما خواسته باشد ویژگی تشخیص صدا سلام Bixby در گلکسی S20 را تنظیم کنید. اگر از Bixby استفاده نمی کنید یا دستیار مجازی روی عبارات اشتباه فعال می‌شود، آن را غیرفعال کنید.

برای بالا آوردن کشوی برنامه با کشیدن انگشت بر روی صفحه اصلی گوشی شروع کنید. از اینجا، برنامه Bixby را پیدا کرده و باز کنید. به طور پیش فرض، شرکت سامسونگ برنامه Bixby را در پوشه  Samsung قرار می‌دهد.

انتخاب دکمه Bixby

اکنون، نماد منوی Hamburger را در سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

اکنون، نماد منوی Hamburger در سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

بر روی نماد چرخدنده که در بالای منوی کشویی ظاهر می‌شود ضربه بزنید.

انتخاب نماد چرخدنده

به پایین لیست بروید و گزینه Voice Wake-Up را انتخاب کنید. در صورت فعال بودن ویژگی و میزان حساسیت تشخیص صدا، متن زیر این گزینه میزان آن را به شما اطلاع می‌دهد.

انتخاب گزینه Voice Wake-Up

اکنون می توانید حالت بیدار شدن با سلام باکسی (Wake With ‘Hi, Bixby) را خاموش کنید. اطمینان حاصل کنید که نماد به صورت خاکستری در می‌آید. 

خاموش کردن حالت بیدار شدن با سلام باکسی (Wake With ‘Hi, Bixby)

از این پس، هر وقت کلمه کلیدی Samsung را صدا کنید، دستگاه شما دیگر فعال نمی‌شود.


غیر فعال کردن کارهای روزمره دستیار صوتی گوشی سامسونگ S20

کارهای روزمره باکسی (Bixby Routines) به طور خودکار ویژگی‌ها و تنظیمات را بر اساس محل قرارگیری گوشی و کاری که انجام می‌دهید تنظیم می‌کند. اقدامات سریع موجود شامل روشن کردن حالت مزاحم نشوید هنگام رانندگی و باز کردن برنامه‌ها در زمان‌های خاص و موارد دیگر است. این موارد را نسخه کمی متفاوت سامسونگ از میانبرهای آیفون اپل بدانید.

جهت غیر فعال کردن کارهای روزمره دستیار صوتی گوشی سامسونگ S20 باید به منوی تنظیمات دستگاه خود بروید. ساده‌ترین راه برای این کار کشیدن انگشت به پایین از بالای صفحه اصلی برای نشان دادن صفحه اعلان است. از آنجا روی نماد چرخدنده ضربه بزنید.

همچنین می‌توانید از پایین صفحه اصلی به سمت بالا بکشید تا کشوی (صفحه) برنامه‌ها را باز کنید. یا از نوار جستجو در بالای صفحه استفاده کنید یا برای یافتن برنامه تنظیمات، صفحات را ورق بزنید.

به پایین صفحه بروید و گزینه Advanced Features را انتخاب کنید.

در آخر، روی ضامن مربوط به کارهای روزمره باکسی (Bixby Routines) ضربه بزنید. خاکستری بودن سوئیچ را بررسی کنید.

فعال کردن ضامن مربوط به کارهای روزمره باکسی (Bixby Routines)


صفحه اصلی سامسونگ روزانه را حذف کنید

در گوشی های قبلی گلکسی، سامسونگ پنلی در سمت چپ گوشی با نام Bixby Home قرار داده بود. در پاییز سال 2019، این شرکت نام تجاری را به نام Samsung Daily تغییر داد. اگرچه ارتباط مستقیمی با Bixby ندارد، اما شامل برخی از پانل های اطلاعاتی هوشمند سامسونگ است.

اگر از برنامه Samsung Daily استفاده نمی‌کنید و متوجه می‌شوید که به طور تصادفی جمع کننده محتوا را باز می‌کنید، می‌توانید این ویژگی را غیرفعال کنید. این کار را با پایین نگه داشتن قسمت خالی از صفحه اصلی انجام دهید تا منوی نمای کلی ظاهر شود. از آنجا به صفحه Samsung Daily بروید و روی ضامن ضربه بزنید.

نشان دهنده روش غیر فعال کردن برنامه Samsung Daily

افزودن صفحه Samsung Daily به صفحه اصلی Galaxy S20 به اندازه حذف این برنامه از صفحه اصلی ساده است. فقط کافی است تا این مراحل را دوباره انجام دهید.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

مرتب کردن برنامه ها به ترتیب حروف الفبا در Galaxy S20

نحوه حذف برنامه Samsung Daily از صفحه اصلی Galaxy S20

نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد در Samsung Galaxy S20
دیدگاهتان را بنویسید