روش غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ

همه دوست دارند دستگاه‌هایشان به سرعت شارژ شوند. این موضوع یک واقعیت است. به همین دلیل است که فناوری شارژ سریع بسیار محبوب است. تقریباً هر سازنده تراشه نسخه خاص خود را دارد. خوشبختانه، سامسونگ به لزوم غیر فعال کردن شارژ سریع در حین پرواز پی می‌برد و روشی را برای انجام آن در دستگاه‌های گلکسی (Galaxy) که از ورژن مارشمالو اندروید استفاده می‌کنند، مانندS7 Edge ، S6 Edge Plus، S6 و Note 5 به وجود آورده است. جهت یادگیری روش غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ با ما در این مقاله همراه شوید.

قبل از اینکه به چگونگی این موضوع بپردازیم، بیایید نگاهی بیندازیم و به چرایی آن بپردازیم. زیرا من می‌دانم شما چه فکر می‌کنید، چرا باید کسی شارژ سریع را غیرفعال کند؟ در واقع چند دلیل وجود دارد، اما دلیل اصلی آن گرما است. به طور خاص، گرم شدن بیش از حد گوشی هنگام شارژ سریع. شارژ سریع در مدت زمان کوتاهی گوشی را شارژ می‌کند. بنابراین دستگاه‌ها در این شرایط به راحتی بیش از حد گرم می‌شوند. اگر از این نوع شارژ در یک جای خنک و مطبوع در خانه استفاده می‌کنید، ممکن است مسئله‌ای نباشد. اما اگر در جایی که شما از این نوع شارژ استفاده می‌کنید آفتاب شدید باشد یا محیط گرمی باشد خواهید دید که چگونه مشکلی به وجود می‌آید.

در غیر این صورت، در دستگاه‌هایی مانند Galaxy S7 Edge که شارژ بی سیم نیز دارند، در پد شارژ یک فن وجود دارد که می‌توان هنگام استفاده از شارژ سریع از آن استفاده کرد. برخی از افراد این موضوع را می‌شنوند و تصمیم می‌گیرند که شارژ سریع را غیر فعال کنند.

بنابراین اکنون که می‌دانید چرا ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید، بیایید نحوه انجام غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ را بررسی کنیم. خبر خوب این است که این کار دارای یک سری مراحل بسیار ساده است. در واقع فقط چند ضربه تا تحقق آن فاصله دارید. من برای این آموزش از Galaxy S7 Edge استفاده می‌کنم. اما روند کار برای همه دستگاه‌های گلکسی که از سیستم اندروید مارشمالو (Marshmallow) استفاده می‌کنند باید تقریباً یکسان باشد. فقط بخاطر داشته باشید که اگر دستگاه شما از شارژ بی سیم برخوردار نباشد، ممکن است منو کمی متفاوت باشد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که با کشیدن بخش اعلان و ضربه زدن روی نماد چرخدنده در بالا سمت راست، به منوی تنظیمات بروید.

روش غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ گلکسی - 1

بعد از رفتن به بخش تنظیمات، گزینه باتری (Battery) را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید.

روش غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ گلکسی - 2

اکنون، به پایین این منو بروید. بسته به دستگاه، یک یا دو گزینه در اینجا وجود دارد: شارژ سریع کابل (Fast cable charging) و شارژ سریع بی سیم (Fast wireless charging). با کشیدن ضامن به سمت راست هر یک از گزینه ها فعال/غیر فعال می‌شود.

روش غیر فعال کردن شارژ سریع گوشی سامسونگ گلکسی - 3

سامسونگ به این خاطر گزینه های جداگانه را ایجاد کرده است، تا شما بتوانید هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید و غیر فعال کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه غیر فعال کردن انواع صدا در گوشی گلکسی سامسونگ

حالت پیشرفته دوربین سامسونگ گلکسی چیست؟

روش تغییر تم در گوشی سامسونگ گلکسی
دیدگاهتان را بنویسید