بهبود حساسیت صفحه لمسی گوشی سامسونگ

برخی از دستگاه‌های سامسونگ ممکن است پس از مدتی با مشکلات حساسیت صفحه تاچ مواجه شوند. اگر به نظر می‌رسد که صفحه لمسی یا تاچ دستگاه شما در حال حاضر به مشکل بخورده است یا به آن واکنش نشان نمی‌دهد، بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا می‌توانید حساسیت را در قسمت تنظیمات بهبود دهید یا خیر. ما در این مقاله روش بهبود حساسیت صفحه لمسی یا تاچ گوشی سامسونگ را آموزش می‌دهیم.


آیا می‌توانید صفحه لمسی یا تاچ دستگاه سامسونگ خود را کالیبره کنید؟

اگر از یکی از جدیدترین تلفن‌های هوشمند در سال 2019 تا همین اواخر استفاده می‌کنید، ممکن است دستگاه شما نیازی به کالیبراسیون صفحه یا بهبود حساسیت تاچ نداشته باشد. صفحه‌های مدرن در کارخانه کالیبره شده‌اند و هیچ کار دیگری نمی‌توان برای تغییر رفتار آنها انجام داد. اگر با حساسیت صفحه مشکلی دارید، ممکن است به دلیل نقص نرم افزاری، نقص سخت افزاری یا محافظ صفحه باشد. اگر نمی‌توانید از محافظ صفحه کنونی خود خلاص شوید، به جای آن تنظیم Touch Sensitivity را فعال کنید.

گوشی‌ها و تبلت‌های جدید سامسونگ اجازه کالیبراسیون دستی توسط کاربر را نمی‌دهند اما اگر قصد انجام این کار را دارید، می‌توانید از برنامه‌ای مانند کالیبراسیون صفحه لمسی یا تاچ استفاده کنید.


فعال کردن حساسیت صفحه لمسی در گوشی سامسونگ

به راحتی می‌توانید حساسیت لمسی را در منوی تنظیمات دستگاه خود فعال کنید. مراحل زیر را دنبال کنید.

1- برنامه تنظیمات (Settings) را باز کنید. برنامه تنظیمات را می‌توانید در صفحه اصلی یا بخش برنامه‌ها بیابید.

بهبود حساسیت صفحه لمسی گوشی سامسونگ 1

2- روی گزینه صفحه نمایش (Display) ضربه بزنید.

بهبود حساسیت صفحه لمسی گوشی سامسونگ 2

3- روی حساسیت لمسی یا تاچ (Touch sensitivity) ضربه بزنید.

بهبود حساسیت صفحه لمسی گوشی سامسونگ 3


یک آزمایش برای بررسی صفحه لمسی انجام دهید

برای دستگاه‌های قدیمی‌تر سامسونگ، کالیبراسیون صفحه نمایش ممکن است تا زمانی که هیچ مشکل سخت افزاری اساسی وجود نداشته باشد، کمی کمک کند. برخی از گوشی ها ممکن است به کاربر اجازه دهند منوی تست (Test) را باز کرده و صفحه لمسی را آزمایش کند. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

بهبود حساسیت صفحه لمسی گوشی سامسونگ 4
  1. برنامه تلفن (Phone) را باز کنید.
  2. با شماره گیری *#0 *#منوی تست مخفی را اجرا کنید.
  3. روی گزینه لمس یا تاچ (TOUCH) ضربه بزنید.

توجه: برای بازگشت به صفحه قبلی پس از آزمایش، فقط دکمه افزایش صدا را فشار دهید، سپس دکمه بازگشت را فشار دهید تا به صفحه اصلی عادی بازگردید.

سعی کنید در محلی که فکر می‌کنید صفحه لمسی پاسخگو نیست ضربه بزنید یا خط بکشید. اگر نمی‌توانید خطی بکشید یا نقطه ای در آن ناحیه مشاهده کنید، ممکن است آن قسمت خراب شده باشد. معمولاً این اتفاق ناشی از سخت افزار بد است، اما می‌توانید ببینید آیا تنظیم مجدد کارخانه می‌تواند ابتدا به رفع مشکل کمک کند یا خیر.

اگر نمی‌توانید منوی تست تلفن خود را برای انجام آزمایش صفحه نمایش بالا بیاورید، می‌توانید از برنامه دیگری استفاده کنید. برای بررسی وضعیت صفحه، برنامه Touch Screen Test را از فروشگاه گوگل پلی (Google Play) نصب کنید. مجدداً، اگر قسمتی روی صفحه وجود دارد که به لمس شما پاسخ نمی‌دهد، به احتمال زیاد باید دستگاه را تعمیر کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

اندازه گیری ضربان قلب با گلکسی واچ سامسونگ

کد های مخفی گوشی سامسونگ (2021)

تغییر محل ذخیره سازی پیش فرض در گوشی سامسونگ
دیدگاهتان را بنویسید