مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ از مشکل روشن نشدن گوشی خودشان رنج می‌برند. اکثر این افراد  راه‌های مختلفی را برای رفع این مشکل امتحان کرده‌اند، اما هیچ یک از این روش‌ها جواب نداده است. باید بدانید که هر چیزی و هر خطایی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. از یک مشکل نرم افزاری موقت گرفته تا یک مشکل سخت افزاری عجیب. ما در این مقاله دلایل روشن نشدن گوشی و همچنین طرز برخورد با مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ را به شما آموزش خواهیم داد.


دلایل مربوط به مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

اکثر کاربران با استفاده از دکمه پاور گوشی خودشان را روشن می‌کنند. اما اگر گوشی روشن نشود این موضوع باعث عدم دسترسی کاربر به امکانات موجود در داخل گوشی می‌شود. به همین دلیل اول باید دلایل مربوط به روشن نشدن گوشی را بررسی کرد و سپس راه‌حل‌های موجود را بکار برد. در ادامه بعضی از دلایلی که باعث می‌شود گوشی روشن نشود بیان شده است.  

  • اگر گوشی سامسونگ گلکسی شما بعد از به روز رسانی روشن نشد، مشکل مربوط به وقفه‌های ایجاد شده در مراحل به روز رسانی است.
  • آیا باتری دستگاه خود را بررسی کرده‌اید؟ اگر شارژ باتری به طور کامل تخلیه شود، دیگر گوشی روشن نمی‌شود. مطمئن شوید که تلفن خود را به طور مرتب شارژ می‌کنید.  
  • خراب بودن برنامه‌ها می‌تواند از روشن شدن تلفن شما جلوگیری کند.
  • ممکن است مشکل سخت افزاری باعث روشن نشدن گوشی شما شود. یکی از این مشکلات آسیب دیدن صفحه نمایش گوشی است.
  • رطوبت و پاشیده شدن آب بر روی گوشی می‌تواند صفحه نمایش گوشی را غیرفعال کند.

با توجه به مطالب گفته شده آشکار است که دلیل روشن نشدن گوشی سامسونگ می‌تواند هر چیزی باشد. اما نگران نباشید، زیرا ما 6 تا از بهترین راه‌حل‌های موجود را برای حل این مشکل به شما ارائه می دهیم.

 میزان موفقیتزمان انتخابمیزان پیچیدگیزمان مورد نیاز
برنامه Fixppo برای اندرویدبالابر طرف کردن تمام مشکلات نرم افزاریآسانکوتاه
تنظیم مجدد سخت در حالت بازیابیمتوسطبر طرف کردن برخی از مشکلات نرم افزاریکمی پیچیدهکمی طولانی
سامسونگ را در حالت ایمن بوت کنیدمتوسطبر طرف کردن برخی از مشکلات نرم افزاریکمی پیچیدهکمی طولانی
پاک کردن پارتیشن کش (حافظه پنهان)متوسطبر طرف کردن برخی از مشکلات نرم افزاریپیچیدهطولانی
راه اندازی مجدد اجباریکمبر طرف کردن چندین نوع مشکل نرم افزاریآسانکوتاه
دستگاه سامسونگ را شارژ کنیدکمبر طرف کردن مشکل باتریآسانکوتاه

اکنون ما تمام روش‌های فوق را جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ با توجه به نسبت موفقیت هر کدام به شما معرفی می‌کنیم.


رفع مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ از طریق نرم افزار همه کاره

هر روزه نرم افزارهای جدیدی برای تعمیر سیستم عامل اندروید منتشر می‌شود. اما ما برای تعمیر گوشی سامسونگ از نرم افزار iMyFone Fixppo استفاده کرده‌ایم و بخوبی کار کرده است. قابلیت های این نرم افزار عبارتند از:

  • این نرم افزار قادر است همه مشکلات سیستم اندروید را برطرف کند.
  • درک و استفاده از آن آسان است، بنابراین نیازی نیست که اطلاعات زیادی در مورد فناوری مورد استفاده آن داشته باشید.
  • از همه گوشی ها و تبلت‌های سامسونگ به خوبی پشتیبانی می‌کند.
  • با بالاترین نرخ تعمیر در این زمینه اجرا می‌شود.
  • این نرم افزار یک نرم افزار قابل اعتماد است که توسط بسیاری از وب سایت‌های معروف مورد اعتماد معرفی شده است.

جهت استفاده از این برنامه مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: پس از نصب برنامه Fixppo برای اندروید بر روی کامپیوتر خود، می‌توانید به صفحه اصلی بروید و روی دکمه شروع (Start) کلیک کنید. در این مرحله به شما دستورالعمل داده می‌شود و باید تمام جزئیات درخواست شده را وارد کنید. پس از انجام این کار، روی گزینه بارگیری سیستم عامل (Download Firmware) کلیک کنید. باید مطمئن شوید که فایل مربوط به رفع مشکل را بارگیری کرده‌اید وگرنه ممکن است مشکلاتی در دستگاه شما ایجاد شود. اگر صد درصد مطمئن هستید که همه چیز درست است، ادامه دهید و روی گزینه شروع کلیک کنید.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 1

مرحله 2: برای موفقیت آمیز بودن مراحل تعمیر، دستگاه شما باید در حالت بارگیری باشد و به کامپیوتر شما متصل باشد. اگر حالت بارگیری روشن باشد، تعمیر گوشی به طور خودکار شروع می‌شود. در غیر این صورت، برای انجام این کار باید مراحل روی صفحه را انجام دهید.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 2

مرحله 3: به محض اتمام مراحل تعمیر گوشی، دستگاه به طور خودکار راه اندازی مجدد می‌شود.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 3


تنظیم مجدد سخت گوشی سامسونگ در حالت بازیابی

اگر می‌خواهید دستگاه خود را به صورت سخت تنظیم مجدد کنید، لطفاً توجه داشته باشید که این روش تمام محتویات اندروید شما را به طور کامل پاک می‌کند.

مرحله 1: به صفحه بازیابی بروید (فرایند رفتن به این صفحه در گوشی‌های مختلف، متفاوت است) و گزینه ریست فکتوری (Factory Reset) را انتخاب کنید. تکمیل این روند مدتی طول می‌کشد.

مرحله 2: پس از اتمام فرآیند، تلفن به طور خودکار راه اندازی مجدد می‌شود.

مرحله 3: اکنون، گوشی سامسونگ خود را از ابتدا تنظیم کنید.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 4


جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ آن را در حالت ایمن بوت کنید

اکنون می‌توانید سعی کنید دستگاه خود را در حالت ایمن بوت کنید تا مطمئن شوید مشکلی در برنامه‌ها یا نرم افزارهای داخلی وجود ندارد.

مرحله 1: دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا لوگوی سامسونگ را مشاهده کنید.

مرحله 2: اکنون دکمه روشن / خاموش را رها کرده و دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید. گوشی شما راه اندازی مجدد می‌شود.

مرحله 3: پس از روشن شدن گوشی، متن حالت ایمن (Safe Mode) در پایین صفحه به نمایش در می‌آید. اگر برنامه‌هایی را که از قبل بر روی گوشی نصب کرده‌اید و متوجه شدید که با گوشی شما ناسازگار است یا خوب کار نمی‌کند آنها را پاک کنید.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 5


پارتیشن کش را در گوشی سامسونگ گلکسی پاک کنید

همانطور که از گوشی خود استفاده می‌کنید، مقدار زیادی از اطلاعات به طور ناخواسته باعث پر شدن حافظه پنهان یا کش می‌شود. بسیاری از مشکلات گوشی پس از پاک کردن داده‌های حافظه پنهان برطرف می‌شوند. همچنین دستگاه شما را در طولانی مدت بدون مشکل نگه می‌دارد.

مرحله 1: دکمه روشن / خاموش، دکمه صفحه اصلی و دکمه افزایش صدا را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید. وقتی لوگوی سامسونگ را در دستگاه خود مشاهده کردید، فقط دکمه روشن / خاموش را رها کنید. با این کار به صفحه بازیابی دسترسی پیدا می‌کنید.  

مرحله 2: می‌توانید چندین گزینه را در صفحه بازیابی مشاهده کنید. از کلید کاهش صدا استفاده کنید و به گزینه پاک کردن پارتیشن کش (Wipe Cache Partition) برسید. اکنون، از دکمه پاور برای انتخاب آن استفاده کنید. این روند در عرض چند دقیقه به پایان می‌رسد. سپس گزینه اکنون سیستم را راه اندازی مجدد کنید (Reboot System Now) را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا تلفن شما روشن است یا خیر.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 6


راه اندازی اجباری گوشی های گلکسی سامسونگ

پس از راه اندازی مجدد تلفن، احتمال حل این مشکل وجود دارد. این کار ساده‌ترین و ایمن‌ترین روش است، زیرا هیچ اطلاعاتی از گوشی شما پاک نمی‌شود، اما این روش تنها می‌تواند چند مشکل را برطرف کند. برای راه اندازی مجدد گوشی سامسونگ گلکسی مراحل زیر را دنبال کنید. کلید کاهش صدا و دکمه پاور را همزمان به مدت 10-20 ثانیه نگه دارید. این کار باعث راه اندازی مجدد سیستم گوشی شما می‌شود.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 7


دستگاه سامسونگ خود را شارژ کنید

وقتی باتری گوشی به طور کامل خالی شود، گوشی دیگر روشن نمی‌شود. بسیاری از ما برنامه‌ها و ویجت‌های سنگین را بر روی گوشی های خود اجرا می‌کنیم. همچنین عملیات‌هایی غیر از به روز رسانی معمولی برنامه‌ها و سیستم عامل در پس زمینه گوشی در حال اجرا است.

بنابراین، تلفن خود را شارژ کنید و سپس بررسی کنید که آیا می‌توانید تلفن خود را روشن کنید یا خیر.

مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ 8

کلام آخر: هر زمان که گوشی سامسونگ شما روشن نشد می‌توانید همه روش‌های بیان شده را با دقت بررسی و آنها را برای رفع این مشکل بر روی گوشی خود امتحان کنید.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

آپدیت گوشی سامسونگ بصورت دستی

کد تست گوشی سامسونگ

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ
دیدگاهتان را بنویسید