نحوه پیدا کردن اشخاص در واتساپ

در این مقاله ما به شما چگونگی پیدا کردن اشخاص در واتساپ را آموزش می‌دهیم. برای اینکه بتوانید به راحتی اشخاص مورد نظرتان را در واتساپ پیدا کنید باید شماره تلفن آن اشخاص در بخش مخاطبین گوشی شما ذخیره شده باشد. باید به این نکته توجه کنید که شما نمی‌توانید اشخاصی را که شماره آنها در گوشی شما ذخیره نشده اند را به پیدا کنید.


پیدا کردن اشخاص در واتساپ آیفون با آیپد

در مرحله اول برنامه واتس اپ را باز کنید.

اگر به طور خودکار وارد سیستم نشدید، دستورالعمل‌های ارائه شده توسط واتس آپ را برای ثبت شماره تلفن خود دنبال کنید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید از WhatsApp برای جستجوی مخاطبی استفاده کنید که شماره تلفن آن از قبل در مخاطبین شما وجود ندارد. در نتیجه ابتدا باید شماره شخص مورد نظر رد در بخش مخاطبین خود وارد کنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 1

سپس روی گزینه گفتگوها (Chats) ضربه بزنید. نماد این بخش شبیه به یک حباب است که در پایین صفحه قرار دارد.

اگر در هنگام ورود به برنامه WhatsApp بخش گفتگو برای آغاز یک مکالمه جدید باز شد، ابتدا روی دکمه بازگشت (که شبیه به یک فلش است) در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 2

روی دکمه چت جدید (New Chat) ضربه بزنید. تصویر دکمه چت به شکل یک مربع آبی رنگ با یک مداد در گوشه سمت راست بالای صفحه است. با این کار صفحه مخاطبین باز می‌شود.

شما می‌توانید به راحتی هر مخاطبی که از واتس اپ استفاده می‌کند را در این صفحه مشاهده کنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 3

جهت جستجوی مخاطب مورد نظر در فهرست افراد موجود در این صفحه به پایین صفحه اسکرول کنید تا زمانی که فردی را که می‌خواهید با او صحبت کنید را پیدا کنید. همچنین می‌توانید نام مخاطب را در قسمت جستجو در بالای صفحه تایپ کنید.

اگر مخاطبی در این بخش از واتس اپ نیست، می‌توانید از او دعوت کنید تا از واتس اپ استفاده کند. برای این کار به انتهای لیست بروید و روی گزینه دعوت از دوستان به واتس اپ ضربه بزنید. سپس نحوه ارسال دعوت نامه را انتخاب کنید و مخاطبینی که می‌خواهید به واتساپ دعوت کنید ضربه بزنید. در انتها روی گزینه انجام شد (Done) در پایین صفحه ضربه بزنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 4

در این مرحله روی نام مخاطبی که می‌خواهید با او چت، تماس صوتی یا تماس ویدیویی داشته باشید ضربه بزنید. این کار یک کادر گفتگو با آنها باز می‌کند و به شما امکان می‌دهد یک مکالمه را شروع کنید.

همچنین اگر از قبل شماره تلفن شخص مورد نظر را در گوشی خودتان ذخیره نکرده‌اید می‌توانید همین جا آن را به مخاطبین خود اضافه کنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 5


سیستم عامل اندروید

در این بخش نحوه پیدا کردن اشخاص در واتساپ گوشی اندرویدی را به شما آموزش خواهیم داد. در ابتدا برنامه واتس اپ را باز کنید. اگر به طور خودکار وارد این برنامه نشدید، دستورالعمل‌ها را برای ثبت شماره تلفن خود دنبال کنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 6

روی گزینه چت (Chats) ضربه بزنید. این گزینه نزدیک بالای صفحه است. با این کار صفحه چت باز می‌شود.

اگر هنگام ورود به برنامه WhatsApp بخش مکالمه برای شروع یک گفتگو باز شد، ابتدا روی دکمه بازگشت (به شکل یک فلش) در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 7

سپس روی دکمه چت جدید (New Chat) ضربه بزنید. نماد این بخش به شکل گرد، سبز و حباب ‌شکل است که در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد.

با این کار لیستی از مخاطبین ظاهر می‌شود. تمام مخاطبین گوشی شما که از واتس اپ استفاده می‌کنند در صفحه مخاطبین لیست می‌شوند.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 8

جهت پیدا کردن شخص یا اشخاص مورد نظر در واتساپ در فهرست افراد موجود در این صفحه به پایین اسکرول کنید تا زمانی که فردی را که می‌خواهید با او صحبت کنید را پیدا کنید. همچنین می‌توانید نام مخاطب را در قسمت جستجو در بالای صفحه تایپ کنید.

اگر مخاطب مورد نظر را در واتس اپ پیدا نکردید، به انتهای لیست بروید و روی گزینه دعوت از دوستان به واتس اپ (Invite Friends to WhatsApp) ضربه بزنید. سپس نحوه ارسال دعوت نامه را انتخاب کنید، و روی مخاطبی که می‌خواهید دعوت کنید ضربه بزنید. سپس بر روی گزینه انجام شد (Done) در پایین صفحه ضربه بزنید.  

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 9

در این مرحله روی نام مخاطبی که می‌خواهید با او چت، تماس صوتی یا تماس ویدیویی داشته باشید ضربه بزنید. این کار یک کادر گفتگو با آنها را باز می‌کند و به شما امکان می‌دهد یک مکالمه را آغاز کنید.

اگر شخص یا اشخاص مورد نظر را پیدا نکردید به این معنی است که شماره تلفن آنها در گوشی شما ذخیره نشده‌اند در نتیجه شم می‌توانید در صورتی که شماره تلفن همراه آنها را می‌دانید، به بخش مخاطبین اضافه کنید.

پیدا کردن اشخاص در واتساپ 10


پرسش و پاسخ:

1- آیا زمانی که شماره تلفن شخص مورد نظر را نمی‌دانم، می‌توانم او را در واتس اپ پیدا کنم؟

متاسفانه، خیر. شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید. به این دلیل که واتس اپ از شماره تلفن، نه هیچ سرویس دیگری برای این کار استفاده می‌کند.


2- آیا می‌توان از WhatsApp در هر کجا استفاده کرد؟

در هر کجای دنیا می‌توانید از واتس اپ استفاده کنید. مخاطبین با افزوده شدن شماره تلفن آنها به دفترچه تلفن شما، به WhatsApp اضافه می‌شوند.


3- چگونه می‌توانم بفهمم که آیا کسی مرا در واتس اپ بلاک کرده است یا نه؟

اگر شخصی شما را بلاک کرده باشد، هر زمان که برای او پیامی ارسال کنید، هرگز به او تحویل داده نخواهد شد. در این شرایط فقط یک تیک را مشاهده خواهید کرد. این ترفند فقط در صورتی کار می‌کند که مطمئن باشید شخص مورد نظر در آن زمان از واتس اپ استفاده می‌کند.


4- چرا وقتی به کسی پیام می دهم فقط یک تیک خاکستری وجود دارد؟

ممکن است آن شخص آفلاین باشد. به محض اینکه آنلاین شدند، باید دو تیک را ببینید.


5- آیا می‌توانم بدون دانستن شماره تلفن شخصی و صرفا با داشتن نام کاربری آن شخص، با او در واتساپ مکالمه داشته باشم؟

نه. فقط نام‌هایی در برنامه واتساپ شما ظاهر می‌شوند که شماره آنها را در بخش مخاطبین خود ذخیره کرده باشید.


6- چگونه می‌توانیم نام کاربری یک نفر را ببینیم؟

نامی که برای مخاطبین در واتس اپ ظاهر می‌شود، همان نامی است که در مخاطبین شما ذخیره شده است.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه تغییر پس زمینه چت در واتساپ

تشخیص آنلاین بودن افراد در واتساپ

رفع عدم کارکرد تماس ویدیویی واتساپ
دیدگاهتان را بنویسید