تشخیص آنلاین بودن افراد در واتساپ

اپلیکیشن واتساپ به شما این امکان را می‌دهد که ببینید آیا مخاطبین شما آنلاین هستند یا نه. همچنین می‌توانید متوجه بشوید که آخرین باری که از برنامه استفاده کرده‌اند چه زمانی بوده است. باید در نظر داشته باشید که نمی‌توانید وضعیت تمامی مخاطبین را به طور همزمان مشاهده کنید بلکه فقط می‌توانید وضعیت هر فرد را به صورت تکی بررسی کنید. با ما در این مقاله همراه شوید تا با نحوه تشخیص آنلاین بودن افراد در برنامه واتساپ آشنا شوید.  

اپلیکیشن واتس اپ خود را باز کنید.

تشخیص آنلاین بودن افراد در واتساپ 1

روی گزینه چت‌ها یا گفتگوها (Chats) ضربه بزنید.

تشخیص آنلاین بودن افراد در واتساپ 2

سپس روی یک مکالمه ضربه بزنید. ترجیحا مکالمه‌ای را انتخاب کنید که می‌خواهید از وضعیت آنلاین بودن فرد مورد نظر مطلع شوید.

اگر تا به حال با مخاطبی که می‌خواهید وضعیت آنلاین بودن آن را بررسی کنید گفتگو نداشته اید باید یک مکالمه جدید ایجاد کنید. برای این کار بر روی نماد حباب در گوشه بالا سمت چپ برنامه ضربه بزنید.

تشخیص آنلاین بودن افراد در واتساپ 3

بعد از وارد شدن به یک گفتگو می‌توانید بفهمید که آیا آنلاین هستند یا نه. اگر شخص مورد نظر آنلاین باشد، در زیر نام او در برنامه واتساپ عبارت آنلاین (Online) را خواهید دید. در غیر این صورت، عبارتی با مفهوم، آخرین بازدید در این ساعت بوده است (Last seen at 12:00) مواجه می‌شوید.

وجود کلمه آنلاین (Online) به این معنی است که مخاطب شما در آن لحظه از برنامه واتساپ استفاده می‌کند.

وجود عبارت آخرین بازدید در ساعت 12 (Last seen at 12:00) به این معنی است که مخاطب شما آخرین بار در زمان مشخص شده از برنامه استفاده کرده است.

اگر مخاطب شما در حال گفتگو و برقراری ارتباط با شما است، ممکن است به جای دو عبارت بالا عبارت‌هایی مانند تایپ کردن (typing) یا ضبط صدا (recording audio) را مشاهده کنید. 

تشخیص آنلاین بودن افراد در واتساپ 4


پرسش و پاسخ

وقتی در واتس اپ به شخصی پیام می‌فرستم، یک تیک و دو تیک به چه معناست؟

یک علامت تیک به این معنی است که پیام در حال ارسال است. دو علامت تیک به معنای دریافت پیام است. اگر دو علامت تیک آبی شوند به این معنی است که پیام شما دیده شده است.


اگر شخصی را در WhatSapp مسدود کنم، آیا می‌توانم وضعیت آنلاین او را هنگام باز کردن یک مکالمه ببینم؟

بله، شما می‌توانید وضعیت آنلاین او را ببینید، اما او نمی‌تواند عکس پروفایل یا وضعیت آنلاین شما را ببیند.


چگونه می‌توانم بفهمم که یکی از مخاطبین من را از لیست مخاطبین خود حذف کرده است؟

اگر شما نتوانید جدیدترین عکس پروفایل آن فرد را مشاهده کنید احتمالا این اتفاق افتاده است. البته این موضوع بسته به تنظیمات واتساپ گوشی آن فرد دارد.


 اگر وارد واتس آپ شوم، همه می‌توانند وضعیت آنلاین بودن من رو مشاهده کنند؟

بله. باز کردن برنامه فقط آخرین بازدید شما را تغییر می‌دهد. با این حال، شما می‌توانید این ویژگی را در تنظیمات خود خاموش کنید.


آیا کسی می‌تواند آنلاین باشد و به صورت مخفیانه تایپ کند و من نتوانم هدر تایپ را ببینم؟

دو راه وجود دارد که کسی می‌تواند آنلاین باشد بدون اینکه شخص دیگری بتواند آن را ببیند. یکی از راه‌ها، خاموش کردن ویژگی آخرین مشاهده در تنظیمات آنهاست. راه دیگر این است که به پیام‌ها مستقیماً در اعلان‌ها پاسخ دهید. هر پیامی که مستقیماً از طریق اعلان‌ها ارسال می‌شود، آخرین بازدید شما را تغییر نمی‌دهد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

رفع عدم کارکرد تماس ویدیویی واتساپ

نحوه حذف استیکر از واتساپ

روش ساخت گیف در واتساپ
دیدگاهتان را بنویسید