روش پیدا کردن فایل دانلود شده در اندروید

ممکن است ناامید کننده باشد که نتوانید فایل‌های را که دانلود کرده‌اید را پیدا کنید. این اتفاق ممکن است در دستگاه‌های اندرویدی نیز بیافتد زیرا مانند هر سیستم عامل دیگری دارای یک سیستم فایل هستند. در این مقاله نحوه پیدا کردن فایل دانلود شده در اندروید به طور کامل توضیح داده شده است.

هر دستگاه اندرویدی به نوعی برنامه مدیریت فایل (File Manager) را از قبل نصب شده دارد. این برنامه در گوشی‌هایGoogle Pixel ، فایل‌ها (Files) نامیده می‌شود. گوشی‌های گلکسی سامسونگ آن را فایل‌های من (My Files) می‌نامند.

همچنین شما می‌توانید یک برنامه مدیریت فایل (File Manager) متفاوت از فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) نصب کنید. یکی از مواردی که ما دوست داریم، برنامه Files by Google است. این برنامه فراتر از امکان مشاهده دانلودها، ابزارهای مفیدی برای آزاد سازی فضای ذخیره سازی گوشی دارد.

فایل‌های دانلود شده در پوشه دانلود (Download) در دستگاه شما با نام مناسب ذخیره می‌شوند. برای شروع به پیدا کردن فایل دانلود شده، برنامه مدیریت فایل را در تلفن یا تبلت اندرویدی خودتان باز کنید. در این مثال، ما از برنامه فایل‌ها (Files) گوشی Google Pixel استفاده می‌کنیم.

یافتن فایل دانلود شده در اندروید - 1

مرحله بعدی پیدا کردن پوشه دانلودها (Downloads) است. برای باز کردن منوی کناری، روی نماد منوی همبرگری یا همان سه خط افقی در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

یافتن فایل دانلود شده در اندروید - 2

گزینه دانلود (Downlaod) را از لیست انتخاب کنید.

یافتن فایل دانلود شده در اندروید - 3

تمام پرونده های دانلود شده را می‌توانید در این پوشه پیدا کنید.

اگر از برنامه Files by Google استفاده می‌کنید، این روند حتی آسان‌تر می‌شود. ابتدا برنامه را در دستگاه Android خود باز کنید. مطمئن شوید که در برگه مرورگر (Browse) هستید.

یافتن فایل دانلود شده در اندروید - 4

روی گزینه دانلود‌ها (Downloads) ضربه بزنید و سپس همه اسناد و فایل‌های دانلود شده خود را مشاهده خواهید کرد.

یافتن فایل دانلود شده در اندروید - 5

در اکثریت قریب به اتفاق موارد، هر آنچه از یک مرورگر وب مانند Google Chrome دانلود می‌کنید در پوشه دانلودهای گوشی یا تبلت اندرویدی شما ذخیره می‌شود. در نتیجه شما می توانید برای پیدا کردن فایل دانلود شده در گوشی اندرویدی به این پوشه مراجعه کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

غیر ‌فعال کردن حباب اعلان در اندروید

نحوه مسدود کردن تماس و پیامک مزاحم در اندروید

روش‌های یافتن شماره سریال گوشی اندروید
دیدگاهتان را بنویسید