ایجاد پوشه مخفی در گوشی سامسونگ

ما در این پست یک راهنمایی گام به گام در مورد ایجاد پوشه مخفی در گوشی سامسونگ ارائه داده‌ایم. شما می‌توانید از این پوشه برای مخفی نگه داشته محتویات خصوصی و حساس خودتان در گوشی استفاده کنید. در اینجا نحوه ایجاد یک پوشه مخفی در گوشی سامسونگ گلکسی نوت 20 (Samsung Galaxy Note 20) آورده شده است.


پرونده های خصوصی در پوشه مخفی

دستگاه‌های سامسونگ دارای یک دایرکتوری رمزگذاری شده هستند که عمدتا برای ذخیره فایل‌های محرمانه از جمله فیلم ها، تصاویر و برنامه‌ها طراحی شده است. فایل‌هایی که در پوشه امن ذخیره می‌شوند به عنوان فایل‌های خصوصی برچسب گذاری می‌شوند. گفته شده، هیچ کس نمی‌تواند بدون اجازه شما به آنها دسترسی پیدا کند یا آنها را مشاهده کند.

تلفن‌های هوشمند جدید سامسونگ از جمله گلکسی نوت 20 دارای یک پوشه مخفی از پیش نصب شده به نام Secure Folder هستند.


پوشه‌های مخفی سامسونگ

علاوه بر پوشه امن (Secure Folder)، شما همچنین می‌توانید پوشه مخفی (secret folder) خود را نیز ایجاد کنید که در آن می‌توانید اسناد خصوصی و سایر محتویات حساس را ذخیره کنید.


مراحل ایجاد پوشه مخفی در گوشی سامسونگ نوت 20

با انجام مراحل زیر یک پوشه مخفی از طریق منوی ذخیره‌سازی پیشرفته در نوت 20 ایجاد می‌شود. کل این فرآیند نیازی به روت یا بارگیری ابزارهای دیگر ندارد.

1- برای شروع ، به صفحه اصلی بروید و سپس صفحه را برای مشاهده و دسترسی به برنامه ها به سمت بالا بکشید.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 1

2- سپس روی نماد تنظیمات (Settings) ضربه بزنید. در منوی تنظیمات، لیستی از تمام ویژگی‌های تلفن خود را مشاهده خواهید کرد.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 2

3- برای مشاهده موارد بیشتر به پایین بروید. سپس، روی گزینه مراقبت از دستگاه (Device care) ضربه بزنید. پنجره جدیدی باز می‌شود که منوی Device care را برجسته می‌کند. در اینجا چهار دایرکتوری اصلی شامل باتری، محل ذخیره‌سازی، حافظه و امنیت را مشاهده خواهید کرد.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 3

4- برای دسترسی به منوی حافظه داخلی خود روی گزینه ذخیره‌سازی (Storage) ضربه بزنید. اطلاعات کلی در مورد وضعیت ذخیره‌سازی فعلی تلفن شما در صفحه بعدی نشان داده می‌شود.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 4

5- به پایین بروید و سپس روی گزینه پیشرفته (Advanced) ضربه بزنید. سپس ویژگی‌ها و تنظیمات ذخیره‌سازی پیشرفته نشان داده می‌شود.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 5

6- برای مشاهده همه محتوای ذخیره شده روی گزینه فایل‌ها (Files) ضربه بزنید. با فهرست تمام محتویات و فهرست‌های موجود، به منوی حافظه داخلی هدایت می‌شوید. هر یک از این پوشه‌ها اطلاعات و داده‌های مربوطه را ذخیره می‌کنند.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 6

7- در گوشه سمت راست بالای صفحه، یک تصویر سه نقطه را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه روی آن ضربه بزنید. منوی بازشو باز می‌شود.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 7

8- گزینه ایجاد پوشه را انتخاب کنید. پنجره ایجاد پوشه جدید ظاهر می‌شود.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 8

9- در قسمت متن ارائه شده برای نام پوشه، یک نقطه (.) و سپس نامی را که می‌خواهید استفاده کنید تایپ کنید. باید توجه داشته باشید که بین نقطه و نام نباید فاصله بگذارید.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 9

مثلا: برای وارد کردن متون فقط از صفحه کلید روی صفحه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که پوشه‌های مخفی در Android پیشوند نام فایل ندارند.

پوشه‌هایی که قبل از نام فایل با نقطه مشخص شده‌اند، به عنوان پوشه‌های مخفی برچسب گذاری می‌شوند و بنابراین در لیست اصلی پوشه‌ها در حافظه داخلی نشان داده نمی‌شوند مگر اینکه تنظیمات را برای نمایش فایل‌ها و پوشه‌های مخفی پیکربندی مجدد کنید.

حتماً پوشه را بر اساس نوع داده‌ای که ذخیره می‌کند، نامگذاری کنید. با انجام این کار می‌دانید هنگام جستجوی یک فایل خاص در دستگاه خود، به کدام پوشه رجوع کنید.

10- پس از اتمام تایپ نام پوشه، روی گزینه ایجاد (Create) ضربه بزنید تا ذخیره شود.

مراحل ایجاد پوشه مخفی 10

سپس پوشه تازه ایجاد شده به لیست موجود دایرکتوری های مخفی دستگاه شما اضافه می‌شود. بعد از این می‌توانید انتقال یا ذخیره فایل‌های حساس را به آن پوشه انجام بدهید.

برای مشاهده پوشه، به تنظیمات ذخیره‌سازی پیشرفته رفته و بر روی کلید کناری ضربه بزنید تا فایل‌های مخفی نمایش داده شود.

فعال کردن این ویژگی باعث می‌شود دستگاه همه پوشه‌های مخفی سیستم را قابل مشاهده و در دسترس قرار دهد.

اگر پوشه‌های محو شده‌ای را می بینید که در لیست حافظه داخلی ظاهر می‌شوند، آنها پوشه‌ها یا فهرست‌های مخفی هستند. با استفاده از این حالت، می‌توانید هر یک از این پوشه‌ها را باز کرده و به فایل‌های موجود در آن دسترسی پیدا کنید.

پس از اتمام مدیریت پرونده‌های خصوصی، حتماً به تنظیمات ذخیره‌سازی پیشرفته بازگردید تا ویژگی نمایش فایل‌های مخفی (Show Hidden Files) را غیرفعال کنید تا همه پوشه‌های پنهان دوباره نامرئی شوند.

برای ایجاد پوشه مخفی دیگر، کافی است مراحل بالا را دنبال کنید تا به منویی بروید که از شما خواسته می‌شود نام پوشه را تعیین کنید.

فراموش نکنید که یک نقطه قبل از نام پوشه قرار دهید زیرا اگر این کار را انجام ندهید، پوشه ای که ایجاد می‌کنید به صورت کلی برچسب گذاری می‌شود و بنابراین، مخفی نیست.

امیدوارم این پست به شما کمک کرده باشد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

اندازه گیری ضربان قلب با گوشی سامسونگ

تبدیل ایموجی سامسونگ به آیفون

قفل کردن برنامه در گوشی سامسونگ
1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید