نحوه آپدیت واتساپ در اندروید

اپلیکیشن واتساپ یک برنامه بسیار کاربردی جهت برقراری ارتباط با دوستان، همکاران و اعضای خانواده به صورت متن، پیام صوتی و یا تماس صوتی و تصویری است. به خاطر همین موارد یکی از پر کاربردترین اپلیکیشن‌های حوزه شبکه‌های اجتماعی است. به همین منظور و به جهت اینکه نیازهای روز افزون کاربران این برنامه تامین شود، سازندگان آن هر از گاهی این برنامه را به روز رسانی می‌کنند. اگر شما جزء کسانی هستید که نمی‌دانید این برنامه را چگونه می‌توان به روز رسانی کرد، نگران نباشید. ما در این مقاله نحوه به آپدیت (Update) واتساپ در اندروید را به صورت کامل و مصور توضیح داده‌ایم. 

جهت آپدیت برنامه واتساپ در گوشی اندروید ابتدا با ضربه زدن بر روی نماد برنامه فروشگاه پلی (Play Store) وارد این برنامه شوید. شما معمولاً می‌توانید این برنامه را در صفحه اصلی یا در کشوی برنامه‌های گوشی خودتان پیدا کنید. منظور از کشوی برنامه‌ها صفحه‌ای از موبایل است که نماد تمامی برنامه‌ها در آنجا قرار دارد.

آپدیت واتساپ در اندروید 1

نام برنامه واتساپ (whatsapp) را در نوار جستجو تایپ کنید. نوار جستجو در بالای صفحه قرار دارد.

آپدیت واتساپ در اندروید 2

سپس بر روی عنوان پیام‌رسان واتساپ (WhatsApp Messenger) ضربه بزنید تا وارد صفحه این برنامه بشوید. آیکون این برنامه شبیه به یک حباب چت سبز رنگ با گیرنده تلفن داخل آن است.

آپدیت واتساپ در اندروید 3

در این صفحه بر روی گزینه به روز رسانی یا آپدیت (UPDATE) ضربه بزنید. این دکمه سبز رنگ سمت راست دکمه حذف نصب (Uninstall) قرار دارد. با این کار آخرین نسخه برنامه واتساپ اکنون دانلود و بر روی گوشی اندروید شما نصب می‌شود.

اگر در این صفحه دکمه سبز رنگ آپدیت (UPDATE) را مشاهده نمی‌کنید به این معنی است که شما در حال حاضر از آخرین نسخه برنامه واتساپ استفاده می‌کنید.

آپدیت واتساپ در اندروید 4

نکته: شما برای آپدیت این برنامه به یک اتصال اینترنت نیاز دارید، اما نه الزاماً داده تلفن همراه. قبل از به‌روزرسانی واتساپ، مطمئن شوید که به یک منبع اینترنتی متصل هستید تا از داده تلفن همراه استفاده نکنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ذخیره کردن فیلم در واتساپ گوشی اندروید

نحوه ایجاد گروه در واتساپ

اصطلاحات مورد استفاده در اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید